hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Kurumsal Hurda Firmaları

Kurumsal hurda firmaları, hurdacılık sektörünün zirvesi olarak düşünülebilir. Sektöre en basit anlamı ile el arabası ve hurdacılık belgesi alarak giriş yapılırken ilerletilmesi durumunda, hurda tesisi açmak ve personel alımını sağlamak gerekmektedir. Kurumsallaşma formuna erişim sağlayabilmek adına gerekenleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirerek maddi kazanımlarınızı büyük oranda arttırabilmeniz mümkündür.


Kurumsal Hurda Firmaları Nasıl Kurulur?

Kurumsal hurda firması kurabilmek için ilk olarak iş hacminize göre kendinize bir maliyet oranı çizebilmelisiniz. Doğru strateji hamleleri ile sektör içerisinde büyük paralar kazanabilmeniz hiç de uzak bir ihtimal değil.

Doğrudan kurumsal bir hurda işletme oluşturma niyetindeyseniz; hurda ticareti, hurdaların genel özellikleri, hurda fiyatları gibi konularda kendinizi yetiştirmeye çalışın. Belli bir yetkinliğe ulaşmadan kurumsal hurda işine girmeniz yatırımınız adına risk oluşturabilmektedir.
Hurda tesisi için faaliyet bölgesi seçimi ve potansiyel iş alanınız adına ayrıntılı bir planlama yapmalısınız. Örneğin, İstanbul’un Esenler ilçesinde kağıt geri dönüşümü için faaliyet sürdüren bir firma olma hedefiniz olabilir. Hurdalarınıza depolama ve işleme alanı yaratabileceğiniz uygun bir yer seçmeniz yerinde bir karar olacaktır.
Hurdacılık yapabilmek ve tesis açabilmek için gereken belgeleri temin etmelisiniz. Buna ek olarak işletme ruhsatı gibi belgeleri de ilgili kurumlardan eksiksiz bir şekilde alabilmelisiniz.
Hurda alımı satım işlerinizi büyük oranda kolayca gerçekleştirebilmek için araç temini yapmak durumundasınız. Bunun için kamyonet vb. araçlardan yararlanabilirsiniz.
Tesis içinde sektörünüzle alakalı makine ve gerekli envanteri temin etmelisiniz. Bu noktada bina yıkımı işi ile uğraşacaksınız iş makinesi, geri dönüşüm işi için ise gerekli makineleri almalısınız.
İşletme hacminizle orantılı oranda personel alımı yapmalısınız. Yasal çerçevede personellerinizin evraklarını da eksiksiz bir şekilde temin etmelisiniz.
Kurumsal Hurda Firmalar Ne İş Yapar?
Kurumsal hurda firmaları, sektörel ölçekte düşünüldüğünde bir ya da birden fazla alana yönelebilmektedir. Bu noktada tesisin açıldığı alandaki ihtiyaç, arz ve talep oldukça etkilidir. Bir hurda firması genel anlamda aşağıdaki işleri gerçekleştirebilmektedir.
  • Hurda toplama ve biriktirme
  • Hurda alım ve satımı
  • Geri dönüşüm uygulamaları
  • Bina yıkım işlemleri
  • Hurda Toplama
Hurda toplama işlemleri, seyyar ya da kurumsal olarak yapılabilmektedir. El arabası, kamyonet gibi araçlarla hurda olarak nitelendirilen eşya va malzemelerin toplanması işidir. Hurda toplama safhasında işi yapan kişi, değerlendirilebilecek eşyaları çöpten iyi bir şekilde ayırabilmelidir. Toplanan malzemeler kağıt, cam, metal gibi türlerine ve alt türlerine ayrılır.
 

Hurda Alım ve Satımı

Hurda alım satım işleri, kurumsal firmalara doğrudan para akışını sağlayan bir para kazanma alanıdır. İşleri direkt olarak kişi ya da işyerleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Ticareti gerçekleştirmeden önce kar oranınızı kestirmeye çalışmalısınız. Hurda için harcayacağınız meblağnın, hurdayı satacağınız meblağdan daha az olması gerekmektedir.

Hurda ticaretini çok geniş bir alanda gerçekleştireceğinizi unutmamalısınız. Bu noktada bir kişinin hurda eşyasını satın alabilir ya da bir inşaat alanındaki kalan moloz hurdaları satın alabilirsiniz. Güncel hurda fiyatları üzerinden alışverişlerinizi kilogram bazlı gerçekleştirmelisiniz.

Kurumsal-Hurda-Firmaları-1
Kurumsal Hurda Firmaları Nedir, Nasıl Kurulur?


Geri Dönüşüm Uygulamaları

Geri dönüşüm faaliyetleri hurdacılık sektöründen ekonomik anlamda en çok kazanım sağlayanabilecek alanlardan biridir. Opsiyonel olarak kağıt, metal, cam ya da plastik alanlarında hurda geri dönüşüm gerçekleştirebilecek bir tesis oluşturabilirsiniz.

Hurda Karşılığı Bina Yıkımı
Hurdacılık sektöründe rağbet gören alanlardan bir başkası da hurda karşılığı bina yıkımı işlemleridir. Tesisinize gerekli personel ve iş makinesi alımını sağlamanız halinde kurumsal olarak ihalelere girebilirsiniz. Bina yıkım hizmeti sağlamanız halinde, alanda kalan hurdaları alarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bir bakıma hizmet karşılığında hurda satın almış olacaksınız.

Bina Yıkımı İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kurumsal hurda firması olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, hurda karşılığında bina yıkım işlerine göz atmaya başladıysanız her işte olduğu gibi bu işte de dikkat etmeniz gereken unsur olduğunu bilmelisiniz.

Bina yıkım işlemlerinde alacağınız hurdalar sizin için doğrudan para konumundadır. Bu sebeple bina yıkım işlemlerinizi yüksek standartlarda gerçekleştirebilmeniz önceliğiniz olmalıdır. Ancak iyi bir yıkım işleminin sonucunda değerli hurdalar elde edebilirsiniz. İyi bir yıkım ekipmanı ve deneyimli personel ekibi ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.
Bina yıkımı esnasında İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında hem alan için hem de çalışan personeliniz adına gerekli güvenlik önlemlerini mutlaka almalısınız. Personelinize gerekli kıyafetleri giydirmeli, çevreyi yıkım alanına hazır bir hale getirmelisiniz. Unutmamak gerekir ki önce güvelik sonra iş!
Yıkım esnasında çevreye ve insanlara olabildiğince az olumsuz etkide bulunun. Aksi bir durum firmanız adına kötü bir referans kanalı oluşturabilir.
Yıkım işlemlerinin ardından değerlenebilecek hurdaları iyi bir şekilde ayrıştırabilmelisiniz. Topladığınız her hurdanın sizin için parasal bir getiri anlamını taşımaktadır.
Kurumsal hurda firmanızı kurduktan sonra fiziksel müşteri kitlesini yakalamanızın ardında, daha fazlası için dijital alana yönlenmelisiniz. Bu noktada Hurdacını Bul platformu üzerinden firmanızı ücretsiz olarak tanıtabilir, daha farklı ve geniş müşteri kitlelerine rahat bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları