hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

İnşaat Hurdası Fiyatları

Ülkemizde hurdacılık ve geri dönüşüm faaliyetlerinin artması ile inşaat hurdası fiyatları da hurda alan firmalar tarafından yükselişe geçirilmiştir. Önemli bir hurda materyali olan demirin, özellikle inşaat sektöründe tercih edilmesi, hammadde ihtiyacının artmasında neden olmuştur. Bu noktada hurda inşaat demirinin geri dönüşüm faaliyetlerine katılarak, tekrar kullanıma uygun hale getirilmesini aracı olan demir hurda alan firmalar büyük bir rol üstlenmektedir. İnşaat hurdası alan firmaların sunduğu hizmetler şunlardır:
  • Hurda karşılığı bina yıkımı
  • İnşaat hurdası alımı ve satımı
  • İnşaat hurdası toplama
  • İnşaat hurdası geri dönüşümü
  • İnşaat hurdası değerleme
İnşaat hurdası alan firmalardan biri ile iletişime geçmeniz halinde bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

inşaat hurdası fiyatları

Hurda Karşılığı Bina Yıkımı

Hurda karşılığı bina yıkımı hizmeti sağlayan ve inşaat hurdası fiyatlarını belirleyen hurdacı firmalardır, donanım ve personel desteği ile konut, hastane, okul gibi yapıların yıkımını sağlamaktadır. Çatı ve kalorifer peteği sökümü gibi işlemleri de bina yıkım hizmetlerine ek olarak gerçekleştirmektedir. İhale usulü ile ya da kişisel taleple iş işleyişi sürdüren hurda firmaları sağladığı yıkım hizmetini, binadan çıkan hurdalar karşılığında yapmaktadır. Bu noktada hem ekonomik hem de kazançlı hizmetten günümüzde yararlanan binlerce vatandaş olduğunu söylemekte fayda var.

Yüksek güvenlik önlemleri alınmasının zorunlu kılındığı yıkım işlemlerinde, personellerin eğitimi tam olmalı ve yıkım yapılacak iş makinelerinin bakım ve onarımlarının yapılmış olması gerekmektedir. Oldukça hassas olan bu hizmeti gerçekleştiren hurda firmaları, yasal zorunlulukları yerine getirmekle yükümlüdür.


İnşaat Hurdası Nasıl Çıkartılır?

İnşaat hurdası fiyatları ağırlıklı olarak hurda karşılığı bina yıkımı yapan firmalar tarafından belirlenmektedir. İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği prosedürleri ile hareket edilen hizmet adımlarında, hem çevrenin hem çalışma sürdüren personellerin  üvenliği ön planda tutulmaktadır. İnşaat hurdası çıkarmak için yapılan işlemler şu şekildedir:
  • Yıkım ve söküm işlemlerini gerçekleştirmeden önce yıkım alanda hazırlıklar yapılmaktadır.
  • Yıkım alanı şeritlerde çevrilerek, insanların girişi çıkışı engellenir.
  • Prosedürler çerçevesinde komşu binalara zarar vermeden yıkım işlemleri tamamlanır.
  • Yıkımın sonunda tozun oluşmaması adına moloz yığınlarının üzerine su sıkılır.
  • İş makineleri eşliğinde molozlar taşınarak hurda firmasının tesisine iletilir.

Hurda firmasına yayılan molozda, beton ve demir hurdaları özenli bir şekilde ayrıştırılmaktadır. Bu noktada demir hurdalar cinslerine göre kategorilendirilir.
İnşaat Hurdası Alımı ve Satımı
İnşaat hurdası olarak nitelendirilen hurda materyaller, demir, PVC, pimapen gibi ürünleri içermektedir. İnşaattan çıkarılan ürünler alım satım işlemleri için tesiste tutulur. Talep eden geri dönüşüm fabrikalarına satış işlemi gerçekleşir. Kilogram başına fiyatlandırma yapılan demir hurdalarında, Londra Metal Borsası’ndaki güncel fiyatlar referans alınmaktadır. Bu noktada tüm hurda firmaları buna uyum sağlamak durumunda, müşterileri ile piyasa fiyatları üzerinden ticaret sağlamaktadır.

Hurda alım satım işlemlerinde, elinde demir hurdası bulunan kişiler hurda firmaları ile iletişime geçip hurda türleri ve fiyatlandırmaları ile alakalı bilgilendirme alabilmektedir. Çünkü hurda ticaretinde standart bir fiyatlandırma tarifesi yoktur.


İnşaat Hurdası Geri Dönüşümü

Demir hurdaların en çok kullanıldığı alan hiç kuşkusuz geri dönüşüm işlemleridir. Üretim fabrikalarında hammadde ihtiyaçlarının artması her geçen gün inşaat demir hurdasının rağbet görmesine neden olmaktadır. Demirin üretimsel faaliyetlerinde dünya üzerinde en çok kullanılan metal olması da bana ayrı bir sebep oluşturmaktadır. İnşaat sektörü başta olmak üzere, otomotiv, elektrik, elektronik, savunma sanayi, endüstri ve kimya alanlarında demirden ağırlıklı olarak yararlanılmaktadır. Demir geri dönüşümü diğer materyallerinkine oranla oldukça pratik ve kolaydır. İnşaatta çıkarılıp, hurda tesisine getirilen malzemeler personeller tarafından ayıklanır ve temizlenir. Tesiste son bulan işlemlerin ardından geri dönüşümün uygulanacağı ilgili fabrikalara nakledilir. Demir hurdaları türlerine göre eritme ocaklarında eritilmektedir. Bunun sonucunda kalıplara döküm işlemleri gerçekleştirilir ve döküm demirler açığa çıkmaktadır. Üretim yapmak isteyen işletmeler bu yoldan demir hammaddesi satın almaktadır.

Demir geri dönüşümünün hem kişisel hem de toplumsal anlamda çıkar sağladığından söz edilebilir. İstihdam alanları, kişisel maddi kazanımlar sağlamaktadır. Buna ek olarak geri dönüştürülmüş ürünler kullanılarak demir rezervlerinin kullanımı konusunda tasarruf sağlanmaktadır. Kaynakların tasarruflu kullanımı konusunda büyük bir rol oynayan demir geri dönüşümü, aktif bir şekilde devam etmektedir.
 
İnşaat Hurdası Alan Firmalar ve Hizmetleri
İnşaat hurdası fiyatları hakkında doğrudan bir rakama vermek çoğunlukla doğru olmayacaktır. Her hurda firmasının belli periyotlarda değişim gösteren fiyatlandırmaları vardır. Hurda demir fiyatları da bu listelere göre şekillenmektedir. Londra Metal Borsası’nda sürekli değişen hurda fiyatları nedeni ile, inşaat alan hurda firmaları da fiyat güncellemesi yapmaktadır. İnşaat hurdalarında da tıpkı diğer hurdalar da olduğu gibi kilogram başına satış sağlanmaktadır. Hurda ticareti gerçekleştiren firmalarla irtibata geçerek fiyatlandırma hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk ve tek hurdacı platformu ile satış yapmak istediğiniz hurdalarınızı güvenilir bir firma aracılığı değerlendirebilirsiniz. Bunun için Hurdacını Bul platformu ile hurda firmaları aradığı müşterilere, müşteriler ise hurda ticareti yapacakları firmalara telefon numaraları üzerinden kolay bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Ayrıntılar için sitemizi ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları