hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

İnşaat Hurda Demir Fiyatları

İnşaat hurda demir fiyatları eritici fabrikalar bazında farklılık gösterir. Tamamıyla fabrikaların hurda alım biçimiyle ilgilidir. Bazı fabrikalar hurdaları karışık biçimde alırken, bazıları cinslerine göre ayrılmış hurdaları tercih ederler. Fiyatı düşük veren fabrikalar fire ihtimallerini çok önemsemezler. Fakat yüksek fiyat veren yerlere giden hurda malzemeleri oldukça detaylı bir biçimde incelemektedirler. Pek çok fabrika zaten işçiliği yapılmış hurdalar için yüksek rakamlar ödeyebiliyorlar.Mesela; DKP hurda fiyatlarının kesilmek kaydıyla küçültülmesini 7 kuruş daha fazla tutmaktadır. Bu aşamada eldeki endüstriyel ekipmanlardan hidrolik makaslar, hurda presleri vs devreye girer.Elinizde bir hurda var ve hurda demir Kilogram fiyatı ne tutar diye düşünenlerin aşağıdaki kriterlere göz atmalarında yarar vardır.

Tonaj:
Elde bulunan hurdanın ağırlığı fiyat belirlenirken çok önemli ana unsurdur. Tonaj kaynaklı elde edilecek toplam kazanç olarak dikkate alınmalıdır. Aracısız bir şekilde fabrikaya gönderilecek kadar fazla hurda var ise işçilik ve nakliye giderleri çok fazla olmayacağı için hurdanın kg başına düşecek olan işçilik ve nakliye masrafları az tutacak ve bu kar hurda demir kg fiyat artışı şeklinde kişilere geri yansıyacaktır.

Kalite:
Hurda demir kalitesi doğrudan fiyatla alakalıdır. Bu konu demirin et kalınlığıyla doğrudan ilişkiye sahiptir. DKP ve lama demir benzeri hurda tipleri en kaliteli hurda olarak kabul edilebilir. Ayrıca günlük yaşamda karşılaştığımız bahçe kapısı yapımında kullanılmakta olan kutu profil ve çelik konstrüksiyonlarda kullanılan I ve U profilleri 2. kalitede olmaktadırlar. İnşaat demiri gibi hurdalar 2. kalite olarak düşünülebilir. Ayrıca teneke kutular en düşük kalite düzeyindedirler.

İşçilik:
Epey hurda demire sahip olunduğunu varsayalım. Sökme işlemi gerektiriyor mu? Hurdalar araç yükleme noktasına yakın mı? Endüstriyel araçlar yardımıyla yani polip veya forklift kullanarak yükleme yapmak mümkün müdür? Hurda malzeme, kesilmesi gereken bir kazan dairesi midir? Bu soruların hepsinin cevabı elde bulunan hurda demir fiyatları bakımından büyük önem arz eder.

Konum:
Bu durum tamamıyla taşıma maliyetleriyle alakalıdır. Fakat dediğimiz gibi elde bulunan hurda demirin tonaj ağırlığı maliyetleri tolare edebilmektedir. Bir başka deyişle şayet bir kamyon tonajını tamamlayıp yükleme alanından aracısız olarak fabrikaya gidebilecek tonaj ve kalitede hurda varsa nakliye maliyetleri dikkate alınmaz.

İnşaat Hurda Demir Fiyatları

Hurda Malzeme Fiyat Kıstasları
Hurdacılar satın alacakları hurdaların çeşidini ve kalite standardını ölçebilmek amacıyla son teknoloji araçlarından ve akıllı sensörlerden destek almaktadırlar. Böylelikle değeri yüksek hurda malzemeler çok kolay biçimde tespit edilir ve hurdayı satan kişi ya da kurumun kazancı da güvence altına alınır. Hurda fiyatlarıyla alakalı araştırma yapanlar hurda alım satım işlerine yönlenmeyi hedeflemektedirler.Bunun nedeni, hurdacılık sektörünün önünün her daim açık olmasıdır. Farklı bölgelerden hurda toplayanlar, topladıkları hurdaları güncel bakır hurdası fiyatlarıyla hurdacı firmalara satarak büyük paralar kazanabilmektedirler. Hurda alım satım alanında bir girişimde bulunmak isteniyorsa, sahip olunan ilk hurdaları satmak için en yakın Hurda dönüşüm firması ile iletişime geçilmesi gerekir.

Hurdacı Firmalar

Hurda dönüşüm firması, hurda fiyatlarıyla alakalı sizlere her zaman güncel bilgiler verecektir. Oldukça yüksek sayıda bir nüfusa sahip olan büyük şehirler, paralel olarak oldukça geniş bir yapılaşmaya da sahiptirler. Bu yapılaşma, sürekli olarak yeniliği ve özellikle de kentsel dönüşümün gerekliliğini beraberinde getiriyor. Bu da, her bir geri dönüşüm sonrası türlü çeşit hurda malzemelerin ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Bu hurdalar içinde en kıymetli olanlardan birisi de bakır hurdalar dır. Hurdacı firmalar, en fazla metal üretimlerinde kilit rol oynamaktadırlar. Metal üreten firmalara yapılan büyük faydalarla tanınan hurdacılar, ülke ekonomisine de ciddi anlamda katkı sağlarlar. Bu sayede geri dönüşüm sektörünün ülke ekonomisinin büyümesi işleminde aldığı rol çok daha önemli boyutlara ulaşarak paralel biçimde ülke kazancı da yükselmektedir.Geri dönüşüm sektörünün ülke ekonomisine bu kadar çok katkı sağlaması ve hareketli olması hurda fiyatlarının daima değişmesine sebep olmaktadır. Böylelikle, hurda piyasası sürekli olarak dalgalanmaktadır.

Hurda Fiyatlandırması ve Borsası

Hurda fiyatlarındaki her çeşit iniş ve artışı kontrol etmek için hurda borsası fiyat listesi takip edilebilir. Hurda borsası fiyat listesine ulaşabilmek için Hurda Dönüşüm firmalarının web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.Özellikle büyük şehirlerde ham madde tedarik gereksinimi hiçbir zaman sonlanmaz. Bu gereksinimi gideren ve bu alanda en iyi hizmeti veren sektör ise hurdacılık sektörüdür. Hurdacı firmalar, her çeşit hurda eşyayı toplar ve geri dönüştürülebilir olanları kullanıp arta kalanları çöpe atar. Böylece, ülkenin geri dönüşüm sağlama oranında bir iyileşme sağlanmış olur ve bu da pek çok alanda fayda verir.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları