hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurdacılık

Hurda, denildiğinde ilk aklımıza gelen şey kullanım süresi dolmuş malzemeler gelir. Bu malzemeler; telefon, bilgisayar,araç ve inşaat hurdalarına kadar geniş bir alanı kapsar. Hurda eskimiş artık işlevini ayıp etmiş eşya olarak da isimlendirilebilir.

Hurdacılık denildiğinde ise, hurda malzemelerin ticaretini yapan , geçimini bundan yapan insanlar gibi de düşünebilirsiniz. Hurdacılık mesleği aynı zamanda geri dönüşüme katkı sağlayan kişi olarak da düşünülebilir. Toplanan hurda malzemeler geri dönüşüm firmalarına verilir ve çeşitli proseslerden sonra hurda malzemeler tekrardan doğaya başka ürün /malzeme olarak geri döner. Hem doğa kirlenmemiş olur, hem birilerinin ekmek kazancı olur hemde ham madde ihtiyaçları bu vesileyle azalmış olur.

Hurdacılık alan itibariyle çok geniş bir alana hitap eden bir meslektir. Dünya genelinde bu mesleği icra eden insan/ Firma sayıları oldukça fazladır. Bazen “Hurdacılık” terimi yerine “Geri dönüşüm” terimi daha fazla kullanılır.  Bu meslek cidden hem zahmetli hemde kazançlı bir meslektir.

Hurdacılık işini yapan firmalar deneyimli personel bulundurmak zorundadır. Çünkü hurdanın değerini bilen yetişmiş insan olmaları gerekmektedir. Bunu altın sarrafı olarak da düşünebiliriz. Hurdanın gerçek bedelini tespit edip onun ticarette ne kadar kazandıracağını bilen yetkin kişiler bu işte başarılı olabilir.

Hurdacılık işini yapan kişi/ Firmalar Türkiye’nin her tarafında bulunmaktadır. “Hurdacınıbul.com” olarak bu firmaları bir çatı altında toplayıp onların müşterilerine daha hızlı ulaşmalarını amaç edinmiş bir sosyal bir platformdur. Hurda firmaları, geri dönüşüm Firmaları buraya ücretsiz bir şekilde kaydını gerçekleştirebilirler. Türkiye’nin en büyük Hurdacılık platformu Olan hurdacınıbul.com hurda ve geri dönüşüm firmalarının müşterileri ile daha hızlı buluşmaları için kurulmuştur. Hurdacısını arayan müşteriler site üzerinden şehir ve kategori filtreleri ile kendine en yakın hurdacıyı bulabilme şansına sahiptir.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları