hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Plastik Fiyatları

Hurda plastik fiyatları, değişen ekonominin etkisinde güncel olarak değişmektedir. Her plastik çeşidinin kullanım alanının farklı olması nedeniyle fiyatları da farlılık göstermektedir. Kimi plastik çeşidi daha güvenilir ve kaliteli olurken kimi plastik diğerlerinden daha zayıf pozisyonda olabiliyor. Hurda plastik fiyatları kg fiyatı üzerinden oluşturulan bir liste ile belirlenmektedir ve alıcıya kg fiyatı üzerinden satış uygulanmaktadır. Geri dönüştürülen hurdalar geri dönüşüm firmalarının uyguladığı hurda fiyatı hesapları formülleriyle ile hesaplanır. Bundan sonraki başlıklarda çoğu hurda plastik çeşidini ve fiyatlarını inceleyip size daha detaylı bilgi sunacağız.
 

Plastik Hurda Alan Firmalar

Plastik, organik ve sentetik olarak kimyasal yolla üretilen bir maddedir. Plastik ile günümüzde aktif olarak kullandığımız envai çeşit ürün üretilmektedir. Pet şişelerde ve pet şişe kapaklarında, kullandığımız market poşetlerinde, çocuklar için kullandığımız biberonda, suyun bir yerden başka bir yere iletimini sağlamada ve daha sayılabilecek çok fazla ürünün hammaddesi olmuştur. Belli bir süre ardından plastik yıpranma ve güçsüzleşme durumlarından kaynaklı kullanımını yitirebilir. Artık hurda plastik olarak adlandırdığımız bu maddenin geri hurda plastik fiyatları verilerek dönüşüm firmaları tarafından işlemlere tabi tutulup tekrar işlevsel hale getirilip ekonomiye geri kazandırılması gereklidir. Seyyar hurda toplama veya kamyonet hurda toplama yöntemleri ile doğadan geri kazandırılan bu hurdalar geri dönüşüm firmalarına tarafından alınır. Geri dönüşüm firmalarında belli işlem adımlarını geçen hurda plastik tekrar kullanıma hazır hale getirilir. Böylece hem ekonomiye hem de doğaya katkı sağlanmış olunur.

hurda plastik fiyatları

Hurda Plastik Bidon Fiyatları

Plastik bidonlar sıvıların muhafaza edilmesi amacıyla kullanır. Günümüzde sıvı sabun, benzin, su gibi sıvı çeşitlerinin kolay taşınmasına olanak tanır.  Taşınırken dışarıya sıvı sızdırılmasının engellenmesi için bir kapak veya birçok kapak ile desteklenirler. Bidonun geçmişten günümüze gelen bir hikayesi de eski zamanlarda su sıkıntısı olan bölgelerde evlere bidonlar yardımıyla su taşınmasıdır.  Günlük hayatta da bize hala yardımcı konumdadır.  Arabalarda yakıt bitmesi ihtimaline karşı bidonlarla arabada yedek yakıt bulundurulabilir.

Plastik bidonun işlevini göremez hale gelmesiyle plastik hurda olarak adlandırdığımız geri dönüşüm ürünü ortaya çıkar. Plastik hurda fiyatları vererek satış yapan  firmalar plastiklerin tekrar ekonomiye kazanılmasını sağlar. Hurda plastik bidon fiyatları web sitemizde güncel olarak değişmektedir.  Bilgi almak için sitemizdeki firmalarla iletişime geçebilirsiniz.


Hurda Plastik Palet Fiyatları

Plastik palet çeşitlerinde en bilindik olanlar, açık plastik paket, kapalı plastik paket, hafif plastik paket olarak sınıflandırılabilir. Plastikten yapılmış paletler kullanışlı ve uzun süre kalıcı bir kullanım sağlamalarından dolayı arz talep oranları fazladır. Plastiğin çabuk şekil alması, kalıplara zorluk yaşamadan dökülmesi, seri üretilebilmesi, güçlü bir yapıya sahip olması ve hafif olmaları neticesinde plastik paletler, diğer plastik modeller arasında daha üstün kılınabilmektedir. Bununla birlikte, plastik paletler, darbeden etkilenmeyen özellikleriyle diğer palet modelleri ile bir kıyasa tutulduğunda daha bilindik bir kullanım ağına sahiptirler. Üstelik plastik palet ürünleri, ahşap paletlere göre de daha kalıcı kullanım imkanı sunar.

Fakat her maddenin bir dayanıklılık süresi olduğu gibi plastik paletlerinde vardır. Geri dönüşüm firmalarınca tekrar kullanıma sunulmak üzere hurda plastik palet fiyatları baz alınarak satılırlar.

Pet Plastik Fiyatları
“Polietilen Tereftalat”   kısaltması olan PET plastikler, genellikle renksiz içecekleri muhafaza eden niteliğe sahiptirler.  Diğer plastik çeşitlerinde daha güvenilir olması bugün içtiğimiz suları muhafaza etmesinde kullanılmasına olanak tanımıştır. Pet plastikler, günlük marketlerden alışveriş yaparken de karşımıza kavanoz ve gıda ambalajları olarak da karşımıza çıkarlar. Ayrıca plastik petler, yüksek derecede esnekliğe sahiptirler.

İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalar ve sitemizde yer alan hurda tesisleri ile irtibata geçerek, güncel plastik hurda fiyatlarını öğrenebilirsiniz.
plastik hurda fiyatları

Hurda Plastik Varil Fiyatları
Kullanımdaki temel amaçları depolama ve nakliye işlemleri içindir. Ayrıca plastik variller tehlikeli maddelerin taşınmasına olanak sağlar. Hurda plastik variller hammadde taşımacılığında ya da mazot gibi yakıt taşımacılığında kullanıma tercih edilirler. İçerikleri polietilen ve polipropilen içerir. Plastik variller şişirme veya enjeksiyon kalıpla yöntemiyle oluştururlar.  En önemli özelliklerinden biriyse kırılgan ve paslı olmamalarıdır ve buna ek olarak oldukça hafiftirler. Plastik variller oldukça güçlü korozyon direnci yetisine sahiptirler. Dışarıdan oluşabilecek darbelere de dirençlidirler. Bu özelliği ile varil içerisindeki ürünü koruyabilirler. Kullanma süresi bitmiş ve hurdalaşmış variller geri dönüştürülebilir ve yeniden hammadde oluşumuna olanak sağlanabilir.

Hurda plastik varil fiyatları, diğer plastik ürünlerinde olduğu gibi kg bazından değerlendirilmektedir. Fiyatlar tamamı ile borsa endeksindeki dalgalanmalara göre değişiklik göstermektedir.

Hurda Plastik Boru Fiyatları
“Polypropylene random copolymer”  (PPRC) olarak adlandırılan plastik boruların kullanım alanı oldukça geniştir. Plastik boru, iç yüzeyi pürüzsüz ve ışıltılı, mikrobik olmayan ve kolay kurulabilir özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, diğer plastik türleri gibi yüksek dirence sahiptir ve dayanıklıdır. Hayatımızın her anına yardımcı olan plastik borular su taşıma, gider atıklarını dışarı aktarmaya yardımcı özelliklere sahiptir.

Hurdalaşmış ve geri dönüştürülmüş hurda plastik fiyatları hakkında en güncel ve doğru bilgileri almak için sitemizdeki plastik hurda alımı yapan firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları