hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Kilo Fiyatları

Hurda kilo fiyatları 2022 yılında da, belli faktörlere bağlı olarak zamansal olarak değişim göstermektedir. Bu noktada hurda ticareti ile uğraşan kitle hurda fiyatları takibini yapmak durumundadır. Çünkü bugün 1 kilogram demire biçilen fiyatlandırma, 1 ay sonra aynı olmayacaktır. Firma olarak kar oranınızı bu şekilde artışa geçirebilirsiniz.


Hurda Kilo Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Hurda eşyalar; hurda alım satımı ve geri dönüşüm safhalarında belli bir maddi değer barındırırlar. Bu değer her hurda çeşidi ve tipi için farklıdır, kesinlikle stabil değildir. Her sektörde olduğu gibi, hurdacılıkta da hurda fiyatlarını etkileyen pek çok faktör olduğunu söylemekte fayda var. Bunlar:

Hurdanın Çeşidi: Temelde metal, kağıt ve plastik olarak kategorilendirilebilecek hurda materyalleri mevcuttur. Ancak metaller bir alt kategoriye daha ayrılmaktadır. Metaller; bakır, demir, krom ve alüminyum şeklinde türlerine göre ayrılmaktadır. Fiyatlandırma bu çeşitler üzerinden gerçekleştirilmektedir.
Hurda Tipi: Demir, bakır, krom ve alüminyum tiplerine göre fiyatlandırma değişim göstermektedir. Bakır; lama bakır, kırkambar, soyma hurda kablo tipine, demir; toplama demir, teneke, hurda inşaat demiri şeklinde ayrılmaktadır.
Londra Metal Borsası: Metal hurda fiyatları, doğrudan döviz kurlarına göre değişim göstermektedir.
Hurdanın Durumu: Hurda firmasında çalışan personeller, hurda ticareti noktasında hurdaların mevcut durumunu göz önünde bulundurmaktadır.
Hurdanın Ağırlığı: Satışı yapılan hurdanın fiyatlandırması kilogram üzerinden değerlendirilmektedir.
Hurda Olan Materyaller
Geri dönüşüm faaliyetlerinin dünya çapında geliştirilmesi ve sağladığı avantajlar hurdaları önemli bir konuma getirmiştir. Bu durum hangi materyallerin hurda olduğu konusunda merak oluşmasına neden olmuştur. Hurda firmasına satış yapılabilecek ve geri dönüşüm değeri barındıran hurdalar şunlardır:
 • Demir, bakır, alüminyum, kurşun ve alaşımları içeren metal ürünler,
 • Atık kağıt, karton ve ambalaj atıkları,
 • Plastik, kauçuk, pimapen, panjur,
 • Cam atıkları,
 • Hurda otomobil, otomobil parçaları,
 • Şantiye atıkları,
 • Endüstriyel atıklar,
 • Eski ev eşyaları, mobilyalar, dolaplar
 • Arızalı beyaz eşyalar,
 • Fabrika atıkları vb.
 • Hurda-Kilo-Fiyatları-2022
 • Hurda Kilo Fiyatları 2022, Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

hurda kilo fiyatları

Hurda Demir Fiyatları

Hurda demir fiyatları, Londra Metal Borsası’na endeksli olarak değişim göstermektedir. Buna ek olarak hurda demir fiyatlandırılması, hurdaların durumuna göre yapılmaktadır. Demir hurdaları ağırlıklı olarak, inşaat demiri şeklinde yıkım söküm alanlarında verilen hizmetlerden elde edilir. Hurda sektörü içerisinde demirler, önemli bir yer kaplamaktadır. İnşaat, otomotiv, elektrik ve elektronik alanlarında sıklıkla tercih edilen demire, üretim alanlarında sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle hurda demir geri dönüşümler her sektör için itina ile gerçekleştirilmektedir.


Hurda Bakır Fiyatları

Hurda metalleri kapsamındaki bakırlar, yüksek fiyatlandırmalarla satış gerçekleştirilmektedir. Elektrik, elektronik alanlarında fazlaca yer kaplayan bakır hurdaları, bakır kablo hurdalarından ve çeşitli ev eşyalarından oluşmaktadır. Hurda bakır fiyatları, Londra Metal Borsası’na göre artmakta ya da azalmaktadır. Kilogram bazından alış ve satışı yapılan hurda bakır fiyatları hakkında bir hurda firması ile görüşme sağlayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hurda Alüminyum Fiyatları
Alüminyum hurda fiyatları, hurdanın durumuna ve ağırlığına göre değişmektedir. Bu noktada hurda fiyatlarında standart bir tarife uygulaması olmamaktadır. İçecek kutuları, konserveler ve çeşitli ürün ambalajlarında alüminyuma rastlanmaktadır. Geri dönüşüm firmalarında, alüminyum materyalinin hammadde formuna kavuşması sağlanmaktadır. Bu yöntem sıfırdan alüminyum üretmektense, daha ekonomik ve pratik olduğundan birçok işletme tarafından tercih edilmektedir.
hurda kg fiyatları

Hurda Krom Fiyatları
Krom metaller arasında en çok kullanılan elementlerden biri olarak anılmaktadır. Günlük hayatımızda kromdan pek ize rastlayabilmemiz mümkündür. Paslanmaz çelik yapımında krom metalinden yararlanıldığından, üretim alanlarında kroma metaline sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu açığı kapatmak adına, hurda kromlardan fayda sağlanılarak geri dönüşüm faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Krom hurda fiyatları diğer metallerde olduğu gibi borsaya bağımlı olarak şekillenmektedir.

Hurda Kağıt Fiyatları
Hurda kağıt fiyatları, malzemenin tartılan ağırlığına göre hesaplanmaktadır. Geri dönüşüm firmaları tarafından türü farkedilmeksizin tüm atık kağıtlar satın alınmaktadır. En fazla geri dönüşüm uygulanan materyal olan hurda kağıtlar, doğanın korunması ve kaynakların tasarrufu anlamında oldukça önemli bir yere sahiptir. Oksijen kaynağımız olan ağaçların kazandırılması anlamında oldukça önemli bir yere sahiptir. Kağıt atıklarını çöpe atmak yerine geri dönüşüm firmalarına yönlendirmek oldukça maddi kazanım getirisi olan bir hamledir. Siz de elinizde bulun hurda kağıtları lokayonunuza en yakın hurda firmasına iletebilirsiniz.

Hurda Plastik Fiyatları
Plastik hurda fiyatları, sürekli olarak güncellenen hurda fiyatları listesinde değişmektedir. Plastik hurda kilo bazından fiyatlandırılarak ticareti sağlanmaktadır. Plastik hurdaları, çeşitli mutfak materyalleri, naylon poşetler, pet şişeler, endüstriyel atıklar vb. ürünler örnek gösterilebilir. Doğada çözünmesi imkansız olan bu materyallerin geri dönüşüm faaliyetleri ile değerlendirilerek tekrar kullanıma uygun hale getirilmesi fazlası ile tercih edilmektedir. Günümüzdeki pet şişe üretiminin büyük bir çoğunluğu geri dönüşüm sonucunda oluşturulmaktadır.

Hurdacını Bul platformu ile her hurda türünün fiyat bilgisini doğrudan öğrenebilirsiniz. Elinizde bulunan hurdaların satışı en güvenli şekilde gerçekleştirebilir, atılımda bulunmak isteyen bir hurda firması iseniz de sitemiz üzerinden reklam ve tanıtımlarınızı ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz konular hakkında sitemizi ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları