hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Kağıt Fiyatları

Hurda kağıt fiyatları geri dönüşüm faaliyetlerinin gelişen teknoloji ile şekillenerek artması, hurda firmalarına istihdam ve salt kazanç sağlanmasına sebep olmuştur. Bu noktada hem kaynak tasarrufu hem de çevrenin korunması hususunda önemli adımlar atılmaktadır. Faaliyetlerin tamamında bulunan hurda kağıt toplayan firmalar, güvenilir ve yüksek standartlı iş ile kaliteli bir yaklaşım sergilemektedir.

Ev, işyeri, fabrika, okul ve matbaa benzeri her yerden nakliye dahil hizmet sunan hurda firmalarından destek alarak, atık kağıtlarınız üzerinden maddi kazanımlar elde edebilmeniz mümkün. Atık kağıtları çöpe atarak, çevreyi kirletip üretim faaliyetlerini sekteye uğratmış olacaksınız. Çünkü günümüzde kullandığımız tuvalet kağıtları, havlu kağıtları, gazete kağıtları gibi materyalleri yüksek yüzdelik oranları ile geri dönüştürülmüş kağıtlardan elde edilmektedir. Atık hurda kağıt geri dönüşümü içerisinde bilinçli bir birey olarak gerekenleri gerçekleştirerek, dünyaya fayda sağlayabilirsiniz.


Hurda Kağıt Nedir ve Nasıl Değerlendirilir?

Hurda kağıt fiyatları gazete, kitap ve dergi gibi pek çok üründen meydana gelen atık çeşididir. Kağıtlar, ekosistemde büyük bir öneme sahip olan ağaçlardan üretilmektedir. Küresel ısınma, erozyon vb. durumların azalmasını sağlayan ağaçların korunması gerekmektedir. Bu nedenle kullanılmış kağıt çeşitlerinin çeşitli işlemlere tabi tutularak geri dönüştürme yöntemi ile değerlendirilmesi söz konusudur. Hurda kağıt toplayan firmalar, kağıt hurda ticareti konusunda müşteriler ve geri dönüşüm fabrikaları arasında aracı görevi görmektedir. Hurda kağıt fiyatları olarak değerlendirilen atık ürünler şunlardır:
 • Hurda gazete kağıtları,
 • Hurda dergiler,
 • Hurda ajanda,
 • Hurda defterler,
 • Hurda beyaz kağıt,
 • Hurda evrak kağıdı,
 • Hurda karton,
 • Kağıt ambalajlar,
 • Hurda mukavva,
 • Hurda kitap vb. ürünler atık kağıt kapsamında geri dönüştürülebilmektedir.
 • Hurda Kağıt Ticareti Nasıl Yapılır?
hurda kağıt fiyatları
Hurda kağıt ticareti yapmak için, iyi bir hurda firması ile görüşme sağlamak gerekmektedir. Hurda alım satım işlemlerinde mağduriyet yaşamamak adına bu oldukça önemlidir. Erişim sağlayabildiğiniz hurda firması ile iletişime geçerek nakliye hizmeti dahilinde kağıt hurdası satmak istediğinizi söyleyebilir ya da kendiniz bizzat tesise gelerek satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hurda kağıtlarınızın tartım işlemi yapıldıktan sonra, hurda kağıt fiyatları listeleri üzerinden fiyatlandırması yapılmaktadır. Satım işleminizin hemen ardından, nakit olarak ödemenizi personelde kolayca temin edebilirsiniz.


Hurda Kağıt Alımı

Hurda kağıt fiyatları ile alım sağlayan geri dönüşüm firmaları, her türdeki atık kağıtları satın almaktadır. Firmalar kendi kamyonetleri ile birlikte adreslerinize gelerek, hurdalarınızı doğrudan alabilmektedir. Değeri doğrultusundaki fiyatlandırmaları ile güvenli ödeme seçenekleri ile tarafınıza iletilmesini sağlamaktadır.


Hurda Kağıt Geri Dönüşümü

Hurda kağıt fiyatları yüksek tutulması nedeni ile gerçekleştirilen kağıt üretim faaliyetleri nedeniyle her yıl on binlerce ağaç kesilmektedir. Kesilen ağaçların yerini doldurmak adına her ne kadar fidan dikme faaliyetleri gerçekleştirilse de, ağaç kaybının önüne geçilememektedir. Bu noktada kullanılmış kağıt ürünlerinin geri dönüşümü ile yüzlerce ağaç kesilmekten kurtarılabilmektedir. Hem küresel anlamda hem de ülkemiz adına önemli bir adım olan bu işlemler geliştirilerek sürdürülmelidir. Bilimsel verilere göre 1 ton hurda kağıdın geri dönüşümü ile,
 • 177 kg sera gazının açığa çıkmamakta,
 • 4100 kWh enerji üretimi sağlamakta (20 adet çekirdek ailenin harcadığı enerjiye tekabül etmektedir.),
 • 10.000 m³ oksijen üretimi kesintisiz bir şekilde devam etmekte,
 • %40 enerji tasarrufu sağlamakta,
 • 17 adet ağaç kurtarılmakta,
 • 5 depolama alanı başka kullanımlar için açılmaktadır.
Bu ve bunun gibi birçok yarar sağlayan geri dönüşüm faaliyetleri hem insanlarca hem de hurda firmaları tarafından önemsenmektedir. Geri dönüşüm sektörü içindeki deneyimler doğrultusunda alınan bilgilere göre, kağıtlar maksimum 7 kere tekrar geri dönüştürülebilmektedir. Atılan her kağıdın en az 7 kere dönüştürüldüğünü varsayarsak bu devasa bir enerji ve para tasarrufu sağlamaktadır.
kağıt hurda fiyatları

Hurda Kağıt Nasıl Geri Dönüştürülür?
Hurda kağıt fiyatları verilerk yapılan hurda alım satım işlemlerinin ardından hurda firmalarına getirilerek ayrıştırılmaktadır. Bunların sonucunda da geri dönüşüm yapılması planlanan alanlara nakliyatı sağlanmaktadır. Kağıdın geri dönüşüm işlemleri işlemleri şırası ile şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

Fabrikalara getirilen tonlarca buruşturulmuş, yazılı ve mürekkepli kağıtlar geri dönüşüm işlemlerine hazırlanmak için bu hallerinden arındırılırlar. Bunun için fiziksel ve kimyasal birtakım işlemlere tabi tutulur.
Kağıtlar makineler yardımı ile küçük parçalara ayrılmaktadır. Bu sayede tüm kağıt parçaları belli standartlarda boyutlara getirilmektedir.
Küçük parçalara ayrılan kağıtlar, suyun içerisinde yerleştirilerek liflerine ayrılması beklenir.
Kağıt parçalarındaki boya ve mürekkebi giderebilmek için çeşitli kimyasal karışımlar suların içine eklenmekte ve belli bir süre bekletilmektedir. Bu işlemlerin tamamı personellerin kontrolünde belirli sıcaklık ve basınç altında gerçekleştirilmektedir.

Boya ve mürekkebin temizlenmesinin ardından, kağıt içerisinde yer alan taş, toz gibi yabancı maddelerden ayıklanmak için ince eleklerden geçirilmektedir.
İstenilen renk ve saflığa göre işlemler yapılmaktadır. Bu sayede kağıt üretimini sağlayacak hammadde elde edilmiş olmaktadır.

Hurda Kağıt Firmaları
Hurda kağıt fiyatları, kağıdın türü ve güncel fiyatlandırmalara göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada belli bir fiyat sisteminde söz etmek doğru bir bilgilendirme olmayacaktır. Elinizdeki toptan kağıt hurdaları, değerlendirmek isterseniz Hurdacını Bul platformu üzerinden aradığınız kağıt alan firmalardan birine erişim sağlayabilirsiniz. Güvenilir ve yüksek standartlı hizmet ile maddi kazanımlar elde edebilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları