hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları piyasası araştırırken tüm dikkatimizi yüksek gelir elde etmek için verirsek, bir şeylerin ters gittiğinin farkında olamayız. Son dönemlerde çevre kirliliğinin vardığı boyutlara dikkat çekmek için yürütülenhurda fiyatları kampanyaların etkili sonuç vermesi, geri dönüşümün ne kadar kritik bir mesele olduğunu ortaya koyarak, çevre farkındalığının gittikçe artmasını sağlamıştır. Temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturmayı hedefleyen insanlar, kullanılan malzemelerden artan veya artık kullanmadıkları çeşitli eşyaları ayırarak geri dönüşüme katkı sağlamayı hedeflemektedir. Ancak geri dönüşümün bireysel boyutta yapılması, bir noktadan sonra yeterli olmamaya başlamıştır. Bu durum hurda sektörünün büyümesinde etkili olmuş, hurda fiyatları konusunda merak uyandırmıştır.
 
Tüm dünyayı yakından ilgilendiren hurdaların geri dönüşümünü gerçekleştirmek üzere profesyonel boyutta hizmet sunan hurda sektörü çalışanlarımız, işlevlerini kaybeden eşyalarınızı belirttiğiniz adresten almaya başlamıştır. Doğal kaynakların tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bu zorlu günlerde, elinize geçen hurda ürünleri samimi ve alanında uzman çalışanlarımıza teslim ederek çevreyi korumaya katkı sağlayabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Bu konuda üstün hizmet sunan firmamızla iletişime geçerek elinizdeki hurdalardan zahmetsizce kurtulabilir, çevreye olduğu kadar ekonomiye de katkıda bulunma fırsatını yakalayabilirsiniz.


Güncel Hurda Fiyatları

Hurda sektöründe güncel hurda fiyatları belirlenirken etkili olan birçok faktör bulunmaktadır. Hurdanın durumu, türü ve saflığı da fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir. Her hurda türünün kendine ait bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Ayrıca kullanım ömrü yüksek olan hurdalar, diğer hurdalara oranla daha fazla alanda kullanılabilme olanağına sahip olduğu için daha değerlidir ve daha çok tercih edilir. Başlıca hurda çeşitleri ise şunlardır:
güncel hurda fiyatları
• Bakır hurda
• Çelik hurda
• Demir hurda
• Alüminyum hurda
• Çinko hurda
• Krom hurda
• Kurşun hurda
• Kâğıt hurda

Dönüşüm alanları oldukça geniş olan alüminyum, demir, bakır ve metal hurdalar en değerli hurda çeşitleri arasında yer almaktadır. Hurdalar kullanılmayacak durumda olabileceği gibi, parçaları çalışan ancak artık işinize yaramayan iyi durumdaki fazlalık eşyaları da hurda kategorisine koymak mümkündür. Yaygın olarak karşılaşılan hurdaları elektronik ürünler, kablolar, makineler, konserve kutular ve aküler şeklinde sıralamak mümkündür. Bakımı ve onarımı yapılamayacak kadar hasar görmüş makine, elektronik aksam ve ekipman parçaları, yedek parça olarak da kullanılabileceğinden geri dönüşüme katkıları büyüktür.
 

Hurda Fiyatları Güncel

Hurdaları çöplerle karıştıranlar olsa da bu doğru bir tanım değildir. Çöplerin büyük çoğunluğunun vadesi tamamen dolmuştur ancak hurdalar halen ekonomiye kazandırılma imkanına sahiptir. Hurdalar hammaddehurda fiyatları güncel olarak kullanmak üzere yeniden değerlendirilebilir ve kendine ait bir piyasası bulunmaktadır. Hurda piyasası için net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Hurda fiyatları belirlenirken her hurda türü için farklı fiyat aralığı geçerli olmaktadır. Cep telefonu kartının değeri kullanılmamış gazetelere göre çok daha yükseklerde seyrederken renkli naylonlar paslanmaz kroma oranla oldukça düşüktür.

Hurda fiyatları değişen piyasa koşullarından ve dövizden büyük oranda etkilenmektedir. Hurda çeşitlerinin en değerlileri arasında yer alan metal hurdaların fiyatları, uluslararası piyasada London Metal Borsası, kısaca LME, tarafından belirlenmektedir. Metal hurdaların alım satım fiyatları temelde LME tarafından belirlense de hurdaların fiyatlandırılması hurdanın kalitesi ve miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Hurdanın kalitesi ve miktarı fiyatıyla doğru orantılı olarak değişmekte, yüksek miktardaki iyi kaliteli hurdalar yüksek kazanç sağlamaktadır. Nadir bulunan türdeki hurdalar ise en değerli sayılan hurdalar arasındadır.
 

Güncel Hurda Fiyatı

İnşaatlardan artan, çöplerden toplanan ve yıkım alanlarından elde edilen hurdalar toplandıktan sonra, türüne ve kullanım amacına göre gruplara ayrılmaktadır. Yalnızca hurda türleri değil, birkaç farklı malzemeden oluşan hurdalar da sökülerek cinsine göre ayrıştırılmaktadır. Örneğin plastik ve metalden oluşan bir hurda herhangi bir işleme tabi tutulmadan önce, plastik ve metal kısımları parçalanarak ayrılmaktadır. Bu sayede ayrılan hurdalar eritildikten sonra oluşan karışımın tamamengüncel hurda fiyatı saf olması sağlanmaktadır. Kablolarda bakır ve plastiğin birbirinden ayrılması içinse profesyonel soyma makinelerinden yararlanılmaktadır.

Bazı hurda türlerinin diğerlerine nazaran daha değerli olduğundan yazının başlarında bahsetmiştik. Bu değerli hurdalardan biri de sarı hurdadır. Sarı hurda veya diğer adıyla pirinç hurda, ana maddesi pirinç olan bir hurda çeşididir ve geri dönüştürülmesi oldukça önemlidir. Karışık maden hurdalar arasında yer alan sarı hurda, bakır ve çinko karışımından meydana geldiği için oldukça değerlidir. Sarı pirincin kullanım alanları oldukça geniştir. Bu metal ızgara malzemeleri, tesisat boruları, radyatörler ve fenerler başta olmak üzere endüstride sıklıkla kullanılmaktadır.

Hurda Fiyatları 2022
Yer üstü madenciliği olarak anılan hurda sektörü, her geçen gün büyümeye devam eden dev bir sektördür. Hurda alım ve satım işlemlerini gerçekleştirmenin ilk adımı, hurda alanında profesyonel bir işletme ile iletişime geçmektir. Geri dönüşüme önem veren hurda işletmeleri pek çok farklı türden hurda eşyayı satın alarak kullanıma tekrar kazandırabilmektedir. Makineler haricinde tencere, tava, güğüm ve cezve gibi günlük kullanılan eşyalar da dönüştürülebilmektedir. Arz ve talep oranı yüksek olan bakır malzemeden üretildiğinde bu eşyaların değeri artmaktadır.hurda fiyatları 2022

Hurdalarınız için hangi firmayla anlaşacağınıza karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birçok farklı koşul bulunmaktadır. Yaşadığınız yere yakın olan, aynı şehirde olmasanız dahi şehirler arası hizmet verebilen ve fiyat verirken sizin çıkarlarınızı geri plana atmayan işletmelerle çalışmak en mantıklı seçim olacaktır. Alanında uzman işletmemiz hurdalarınızı yerinde detaylı olarak incelemekte ve sizlere bütçenizi zorlamayacak fiyatlar sunmaktayız. Uzman ekibimiz ile iletişime geçmek için istanbul-hurdaci.com adresini ziyaret edebilir, güncel hurda fiyatları gibi aklınıza takılan konular hakkında bilgi alabilirsiniz.


  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları