hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Demir Kilo Fiyatı

Hurda demir kilo fiyatı ne kadar sorusu arama motorlarında sıklıkla cevabı aranan bir sorudur. Yıllar içerisinde hurda sektörünün gelişmesi ve hurda demirin öneminin artması ile; hurda demire dair merak da artmıştır. Bu yazıda sizlere hurda demir ile ilgili merak ettiğiniz konuları açıklamayı hedeflemekteyiz. Daha fazla bilgi almak, sorularınızı sormak adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca web sitemiz ve iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

Hurda Demir Nedir?

Hurda sektörü, artık kullanılamaz halde olan eşyaların yeniden değerlendirilmesini sağlamaktadır. Hurdacılar, kullanılamaz halde olan ürünleri geri dönüşüm fabrikalarına götürmektedir. Geri dönüşüm fabrikalarında çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemden geçen hurdalar, geri dönüştürülmektedir. Bu sayede çevreye verilen zararın önüne geçilmektedir. Ayrıca Ham madde ziyanını önleyen hurdacılık, ülke ekonomisine de büyük faydalar sağlamaktadır. Bunun yanında plastik, cam, alüminyum gibi pek çok ürün hurda sektöründe değerlendirilerek geri dönüştürülebilmektedir.

Demir, hurda sektöründe önemli bir yer tutmaktadır.  Demir, doğada yaygın metallerden biridir. Ayrıca hurda demir, hurda sektöründe en değerli hurdalardan biridir. Kullanım alanının fazlalığı nedeni ile hurda demire talep oldukça yoğundur. Milattan önceki yıllarda dahi, demirin sık kullanılan bir ham madde olduğu bilinmektedir. Demirin kullanım alanları arasında:
Gemi yapımı
İnşaat sektörü
Otomotiv sektörü
Döküm sanayi
Bilgisayar üretimi
Gündelik eşya üretimi gibi pek çok alan bulunmaktadır.
Hurda demir kilo fiyatı, kullanıldığı sektörlerde yaşanan ekonomik değişimlerden etkilenmektedir. Ayrıca sektörlerde yaşanan önemli bir demir talep artışı, demirin fiyatına doğrudan etki etmektedir. Hurda demirin kilo fiyatını ve diğer hurdaların güncel fiyatlarını öğrenmek için sitemizde yer alan bilgilere bakabilirsiniz. Ayrıca hurda sektörüne dair ayrıntılı bilgiler almak adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Hurda demir kilo fiyatları

Hurda Demir Türleri
Geri dönüşüme kazandırılmak üzere hurda olarak değerlendirilebilen birçok demir türü bulunmaktadır. Önde gelen hurda demir türleri arasında:
Karışık hurda demir
Toplama hurda demir
DKP hurda demir
İnşaat demiri
Talaş hurda demir gibi türler yer almaktadır. Ayrıca Demirin türü de, hurda fiyatı üzerinde etkili olmaktadır.
Hurda Demirin Fiyatları
Hurda demir, hurdacılıkta önemli bir yer tutmaktadır. Bununla birlikte hurda demirin kilo fiyatını belirleyen pek çok etken bulunmaktadır. Hurda fiyatlarını belirleyen en önemli etkenler arasında:

Dış Borsalar
Londra metal borsası gibi büyük borsalar, Türkiye’deki hurda fiyatlarını etkilemektedir. Bunun yanında Yurt dışı fiyatlarında yaşanan değişimler, yerel piyasalara da yansımaktadır.

İthalat
Yurt dışında mevcut demirin ithalatı kimi zaman yerel üreticiler için daha karlı olabilmektedir. Fakat ithalat maliyetinin artması, hurda demir kilo fiyatını da etkilemektedir. Kısacası ithalat çok yüksek fiyatlara geldiğinde yerel demir üreticilerine ve hurda demire yönelik talep artmaktadır. Talep, demirin fiyatını doğrudan yükseltmektedir.


Ham Demir Fiyatı

Demirin işlenmemiş hali olan ham demirin fiyatı da hurda demirin fiyatına etki etmektedir. Ham demir fiyatları yükseldiğinde, demir alımı yapacak firmalar hurda demiri daha çok tercih etmektedir. Bu sebeple hurda demire olan yönelimin artmasıyla birlikte fiyatlarda da artış gerçekleşmektedir.

Yakıtların Fiyatları

Yakıt fiyatları, dönemsel ve sektörel değişiklikler göstermektedir. Ülke ekonomileri ve uluslararası pazar yakıt fiyatlarında büyük değişiklikler yaratmaktadır. Ayrıca hurda sektörü, yakıt piyasası ile doğrudan ilişkilidir. Geri dönüşüm süreçleri yakıt yardımıyla yapılmaktadır. Özellikle yüksek ısı gerektiren demir geri dönüşümünde yüksek miktarda yakıt kullanılmaktadır. Elektrik, kömür ve diğer yakıt türleri, demirin sökümü gibi pek çok işlemde gereklidir. Böylece yakıt fiyatlarının artışı, demir fiyatlarını da artırmaktadır.

Konum Etkisi
Kilo demir fiyatları ilden ile değişmektedir. Bulunduğunuz konumda mevcut fiyatlar ile farklı bir il fiyatları kimi zaman büyük oranda değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hurda demir kilo fiyatı değişken olabilmektedir. Bu yüzden kendinize en yakın demir hurda fiyatlarını öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Mevsim Değişiklikleri
Kış mevsiminde inşaat sektörü büyük oranda yavaşlamaktadır. Bu sebeple ilkbahar, sonbahar ve yaz mevsimlerinde ise inşaat sektörü ve şantiye çalışmaları artmaktadır. Demir hurdanın en çok kullanıldığı alanlardan biri olan inşaat sektöründeki değişimler demir fiyatlarında belirgin rol oynamaktadır. Ayrıca hurda demire yönelik talep arttıkça demir fiyatları yükselmektedir.

İşçilik Maliyeti
Hurda demir alım satım ve geri dönüşüm sürecinde işçilik gerektiren pek çok işlem yer almaktadır. Demirin nakliye sürecinden başlayarak, parçalara bölünmesi ve bu gibi işlemlerde işçilik ön plana çıkmaktadır. Bunlara ek olarak İşçilik maliyetlerinde meydana gelen değişimler demir fiyatlarını etkilemektedir.

Hurda Demir Kilosu
Hurda demir kilosu ne kadar sorusuna cevap verebilmek için demir fiyatlarını etkileyen bileşenler dışında hurda demir türlerini değerlendirmek gereklidir. Lazer ve Sac, DKP Demir gibi demir türlerinin kilo fiyatı diğer türlere göre fazladır. Demir talaş kilo fiyatının genelde daha ucuz olduğu bilinmektedir.

Günlük fiyatlarını takip edebileceğiniz demir hurdalar arasında başlıca türler:
Tufal hurdası
Teneke hurda
Ekstra hurda
Pik demir talaşı
Toplama hurdalar
DKP hurda
İnşaat demiri çubukları
Demir talaşı hurdası şeklindedir. Ek olarak Demir hurda türlerinin kilo fiyatlarının kısa bir süre içinde değişebileceğini unutmamak gerekir.
Hurda demir kilo fiyatı ne kadar sorusunun cevabı için siz de bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilir, hurda demir fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.


  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları