hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Araç Satışı

Hurda araç satışı yapan İstanbul hurdacıları için birçok malzeme geri dönüştürülebilir niteliktedir. Cam, kâğıt, plastik veya metaller dönüşümü sağlanan ürünlerden bazılarıdır. Üstelik geri dönüşüm inanılmaz avantajları olan bir meseledir. Geri dönüştürülebilen malzemelerden biri de hiç kuşkusuz artık işlevini yerine getiremeyen araçlardır. Hurda satışı yapan İstanbul hurdacıları başlığı altında önce hurdacılık nedir, hangi malzemelerin geri dönüşümü sağlanabilir, evde geri dönüşüm için ne yapabilirsiniz gibi soruların cevaplarına bakalım.
Hurdacılık, işlevini yerine getiremeyen fakat geri dönüşümü sağlanabilen malzemelerin toplanarak ayrıştırılması ve belirli aşamalardan sonra tekrar ham maddeye dönüştürülmesi işlemidir. Hurdacılık kimi insanlar tarafından değersiz ve gereksiz bir iş olarak görülmektedir fakat araştırmalar tam aksini göstermektedir. Dünyada her sene 2,12 milyar ton atık geri dönüştürülmeden toprağa karışmaktadır. Toprağa karışan bu atıklar hem israfa hem de büyük bir kirliliğe neden olmaktadır. İsraf ve kirliliğin yanı sıra birçok dezavantajı olan bu durumun durdurulması ve avantaja çevrilmesi gerekmektedir. İsraf ve tasarrufun yanı sıra hurdacılık;
 
 • Doğal kaynakların korunması
 • Enerji tasarrufu
 • Sera gazı salınımının azalması
 • Ham madde talebinde azalma
 • Doğal yaşamın, ekosistemin korunması
 • İş gücünün sağlanması
 • İthalatın azaltılması
   
Gibi konular açısında oldukça önemli bir sektördür. Unutmayın ham madde ihtiyacının geri dönüşüm yoluyla sağlanması, maddenin ham maddesinden sağlanmasından daha az enerji gerektirir. Enerji tasarrufunun önünü açar ve bu sebeple iklim değişikliğine neden olan sera gazı salınımını minimuma indirir. Böylece doğal çevre korunmuş ve insanlar için istihdam sağlanmış olur.
 
Hurda araç satışı yapan hurdacılar, büyük bir istihdam oluşturmaktadırlar. Araçlar oldukça pahalıdırlar. Fakat her şeyin olduğu gibi onların da bir kullanım süreleri vardır. Artık işlevlerini yerine getiremediklerinde, onları hurdaya vermek gerekmektedir. Bu noktada hurdacinibul.com güvenle satış yapabileceğiniz bir platformdur. Araçlarınızın içindeki geri dönüşümü sağlanabilecek parçaları alarak ekonomiye katkıda bulunmaktadır.
istanbul hurda araç alım satım
 

Araç Hurdalarının Özellikleri ve Çeşitleri

Hurda olarak kullanılabilecek araçlar şöyle sıralanabilir: Minibüs, kamyonet, otomobil, arazi taşıtları vb. Hurda olarak satılacak araçların belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar kısaca şunlardır:
 
Araç hiçbir şekilde kullanılmayacak kadar hasar görmüş olmalıdır. Bu hale gelmesine; trafik kazaları, pas, yangın veya zarar görme neden olmuş olabilir.
Uzun zaman önce alınmış ve kullanılmış, kullanım güvenliği açısından miadını doldurmuş araçlar.
Ekonomik açıdan bütçenizi zorlayan, sürekli bakım isteyen araçlar.
Hurdaya çıkarılacak aracınızın herhangi bir borcu olmamalıdır. Üzerinde haciz bulunmamalıdır.
Belirtilen şartlara uygun şartlar gerekli belgeler eşliğinde hurdaya çıkarılabilmektedir. “Hurda araç belgesi” ile noter onaylı tescil belgelerine “Hurdaya Çıkarılmıştır” ibaresi eklenir. Bu işlemden sonra araç bir daha kesinlikle trafiğe çıkarılamaz. Bunun nedeni, hurdaya çıkmıştır belgeli bir aracın güvenlik açısından tehlikeli olmasıdır. Hurda belgeli bir araç ancak bir yerde bekletilebilir veya satışa çıkarılabilir. Burada yapılması en mantıklı şey bir yerde beklemesindense hurdaya verilmesidir. Bu bağlamda hurda alıcıları da farklılık gösterir. Kimi hurdacılar, aracın yalnızca belli parçalarını satın alırken, kimileri tüm aracı satın almaktadır. Hurda bir aracı satmak normal, kullanılabilir bir aracı satmak kadar kolay değildir. Siz de hurdaya çıkmış aracınızın satışını yapmak istiyorsanız hurdacinibul.com ile iletişime geçebilir ve satış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Araç Hurdası Geri Dönüşümü
Hurdaya çıkmış araçların bir kısmını veya tamamını satmanız mümkündür. Parçaların ne durumda olduğuna ve malzemelerine göre bir fiyat belirlenmektedir. Çoğu insan yalnızca demir ve metal parçaların geri dönüştürülebileceğini düşünmektedir. Oysa bir aracın geri dönüştürülen kısımları azımsanmayacak kadar fazladır. Bir otomobilin yaklaşık %80’ini geri dönüştürmek mümkündür. Tekerlekler, motor, camlar, metaller, paspaslar geri dönüştürülen parçalardandır.
Hurda Çeşitleri ve Hizmetler
Geri dönüşümü gerçekleşen ürünler şöyle sıralanabilir: Camlar, plastikler, metaller, kâğıt, alüminyum, piller, demir, bakır, elektronik aletler, tekstil ürünler, ahşaplar vb.
 
Hurdacılığın hizmet kapsamı çok geniş olup şu şekilde özetlenebilmektedir:
 
 • Hurda alım-satım işlemi
 • Hurda ürünlerin değerlerine göre fiyatlandırılması
 • İnşaat alanlarındaki hurdaların alınması
 • Atık maddenin en fazla çıktığı yerlerden biri olan üretim fabrikalarından hurdaların alınması
 • Yıkım çalışması yapılan binalardan çıkan hurdaların alınması
 • Toplanan hurdaların türlerine göre ayrılması
 • Ayırma işleminden sonra bir sınıflama yapılması
 • Geri dönüşüme hazır olan atıkların geri dönüşüm merkezlerine götürülmesi
   

Geri Dönüşüm İçin Siz Ne Yapabilirsiniz?

Maalesef geri dönüşüm ülkemizde henüz değer verilen konulardan biri haline gelememiştir. İnsanlar bazen sırf tembelliklerinden bu meseleyi önemsemezler. Bu yüzden ülkemizde sadece bir yılda yaklaşık 1,5 milyar ₺ çöpe gidiyor. Geri dönüşüm inanılmaz faydalıdır ve sandığımızdan daha kolaydır. Siz de doğaya ve ekonomiye katkıda bulunmak isterseniz evinizde geri dönüşüm başlatabilirsiniz. Cam, plastik, kullanılmayacak durumdaki elektronik aletleri ve geri dönüşüme katılabilecek her türlü ürünü türlerine göre ayırabilir ve hurdaya verebilirsiniz. Üstelik bazı belediyelerin atık toplama birimleri vardır. Bu birimlere ulaşabilir atıkların evinizden alınmasını talep edebilirsiniz veya geri dönüşüm kumbaralarına atabilirsiniz. Bir diğer yol ise, türlerine göre ayırdığınız ürünleri hurdacı firmalarına ücret karşılığında vermektir.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları