hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Araç Alan Bayiler Ve Fabrikalar

Hurda araç alan bayiler ve fabrikalar, geri dönüşüm faaliyetlerinin büyük oranda arttığı son zamanlarda, Türkiye çapında 100’ün üzerinde hurda araç alan bayiler ve fabrikalar yer almaktadır. Trafikte bulunması risk unsuru barındıran kullanım ömrünü tamamlamış yüzlerce aracın alımı firmalar tarafından sağlanmaktadır. Alınan hurda araçlar parçalarına ayrılmak üzere geri dönüşüm tesislerine gönderilir. İçeriğinde bulunan tüm hurdalar bakır, demir, alüminyum, plastik vb. türlere ayrıştırılmaktadır. Bu sayede araçların parçaları tekrar kullanılmak üzere kimyasal ve fiziksel işlemlere tabi tutulmaktadır. Geri dönüştürülen parçalar, üretim faaliyetlerine kazandırılarak hammadde olarak kullanılmaktadır. İşletmeler en baştan hammadde üretmek yerine, geri dönüşümü gerçekleştirilmiş hammaddeleri tercih ederek masraf kalemlerini en aza indirgemektedir. Bu noktada hurda araç alan bayiler ve fabrikalar büyük önem teşkil etmektedir.


İstanbul’da Hurda Araç Alan Bayiler ve Fabrikalar

Eskimiş, kaza geçirmiş dolayısıyla kullanım süresinin sonuna gelmiş araçların trafikte yer alması tehlikeye neden olmaktadır. Hurda niteliğindeki araçların alımı İstanbul bünyesinde gerçekleştirilmektedir. İstanbul’un tüm ilçelerinden alım yapılan hurda firmalarına erişim sağlayabilmeniz mümkündür.

Eski aracınızın mevcut donanımsal sistemlerinin dezavantajları nedeni ile parasal kayıp yaşamanız olağan bir durumdur. Yeni bir araç almayı planladıysanız aracınızı hurdaya çıkarıp, değerlendirmek size büyük oranda fayda sağlayacaktır. Zaman zaman devletin hurdaya teşvik politikalarından yararlanarak alacağınız yeni araç için ÖTV indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Hem kendiniz için hem de ülke için ekonomik anlamda kazanımlar elde edebilirsiniz.


Ankara’da Hurda Araç Alan Bayiler ve Fabrikalar

Ankara’da hurda araç alan bayiler ve fabrikalara, araçlarınızı yönlendirmek için öncelikli olarak yapmanız gereken söz konusu aracınızı hurdaya çıkarmak olacaktır. Bunun için aracınızın hurda standartında olması gerekmektedir. Aracı hurdaya çıkarmak için yapmanız gerekenler şunlardır;

İhtiyacınız olan birkaç belgeyi elde etmelisiniz. (iki tane Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu, hurda dilekçesi, nüfus cüzdanı, eski tescil ve trafik belgeleri, plakası)
Aracınızı TÜVTÜRK araç muayene istasyonuna götürmelisiniz.
İstasyonda aracınızdaki hasar tespiti yapılmakta, mevcut durum değerlendirilmesi yapılmaktadır.
Aracınızın kullanılabilme durumu söz konusu değil ise, “Araç trafiğe salih değildir.” raporu verilmektedir.
Bu işlemlerin sonucunda rapor, Makine Mühendisleri Odası’na iletilmektedir. Hurda araç belgesi araç sahibine teslim edilmektedir.
hurda-arac


İzmir’de Hurda Araç Alan Bayiler ve Fabrikalar

Hurdaya araç çıkarma işlemleri, ülkemizde ve dünyada sıklıkla tercih edilmektedir. Bu işlemin her anlamda avantajı söz konusudur. Araçları hurdaya çıkararak trafikten ekarte etmek, mevcut kaza oranlarını olabildiğince minimalize etmektedir. Bunun yanısıra geri dönüşüm faaliyetleri ile hurda araçların parçalara ayrılarak, hammadde olarak tekrar kullanıma geçilmesi ekonomik anlamda büyük avantaj sağlamaktadır. İzmir sınırları içerisinde hurdaya çıkardığınız bir aracınız var ise, İzmir’de hurda araç alan bayiler ve fabrikalara erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede hurda araçlarınız üzerinden kazanım elde edebilirsiniz.

Bursa’da Hurda Araç Alan Bayiler ve Fabrikalar
Ülkemizde hurda araç teşviki çeşitli periyotlarla gerçekleştirilmektedir. Bu noktada hem riskli taşıtlardan trafikten uzaklaştırılarak güvenli bir ortam sağlanamakta hem de geri dönüşüm faaliyetlerine dahil edilebilecek materyaller açığa çıkarılabilmektedir. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Bursa’da da bu araçların alımı yapılabilmektedir. İşletme sahipleri için bir materyali en baştan üretmek yerine, geri dönüşümü sağlanmış hammaddeleri mal etmek daha karlı bir durum olacaktır. Bunun için aracınızı hurdaya çıkaracak faaliyetleri gerçekleştirip, Bursa hurda araç alan bayiler ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Gaziantep’te Hurda Araç Alımı
Hurda araç belgesi alabilmek için aracınızın hurda standartlarında yer alması gerekmektedir. Bunlar;

Araç tamir edilemeyecek düzeyde hasar almış olmalı,
Araç çok kullanılamayacak kadar eski olabilir (yaşı 16 ve üzeri),
Aracın aksamında hasar bulunmalı,
Araç yanmış olabilir,
Aracın donanımı paslanmış, korozyona uğramış olmalıdır.

Bunların yanısıra aracın üzerinde herhangi bir haciz, şerh ya da rehin durumu olmaması gerekmektedir. Buna ek olarak aracın MTV borcu da olmamalıdır.

Yukarıdaki özellikleri barındıran araçlar TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında hurda araç raporu verilmekte, trafikte men edilmektedir. Yeni bir araç almaya karar verip, eski aracınızı hurdaya çıkarmak istiyorsanız ihtiyacınız olan belgeleri toparlayıp araç muayene istasyonlarına götürüp gereken raporları almalısınız. Ülkemizde belirli aralıklarla gerçekleşen ÖTV indirimlerinden ve hurda araç teşviki kampanyalarından yararlanabilirisniz. Gaziantep hurda araç alan firmalar ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Adana’da Hurda Araç Alımı
Geri dönüşüm işlemlerinin gelişen teknolojilerle daha fazla talep edilir bir duruma erişmesi, hem ülkemiz hem de dünyada olağandır. Çünkü üretim yapan firmalar, geri dönüşümün ekonomik yöntemlerini daha fazla tercih etmektedir. Buna ek olarak çevresel anlamda da büyük getirisi olan bu faaliyetler, yerel ve global ölçekte oldukça önemlidir. Adana hurda araç alan bayiler ve fabrikalar ile iletişime geçerek hurda araçlarınızın ticaretini sağlayabilirsiniz. Bu sayede devletin hurda teşvik politikalarından fayda sağlayabilir, ÖTV indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Hurdacını Bul platformu ile Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun, hurda standartındaki araçlarınızın alımını ve satımını sağlatabilirsiniz. Güvenilir hurda firmalarına erişim sağlayabilmek için sitemizi ziyaret edebilir ve iletişim bilgilerini alabilirsiniz.  

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları