hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum  fiyatları metal kullanım vaktinin sonunda farklı şekillerde atıl hale gelmiş olunca belirlenir. Hurdacı şirketler bu metalleri düzgünce toparlayarak  doğrudan satın alırlar. Ardından bunlar cinsine ve kalitesine bağlı olarak gruplandırılmaktadır. Bu işlemler metal hurdanın tam olarak geri dönüşüm oranını yükseltir. Hangi hurda kaç lira kilosu ne kadar merak ediyorsanız eğer hemen telefonla güncel fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz. İlaveten hurdanın doğallık oranı da yükseldiği için değeri iyice artmış olur. Sonrasında hurdanın diğer atıklardan temizlenmesi işlemlerini takiben geri dönüşüm fabrikalarına yollanır. Fabrikalar bunlar arasından ihtiyaca göre üretim yaptığı ürünleri seçer. Bu üretim doğrudan madenlerden ham madde kazanmaya nazaran oldukça ekonomik sayılır. Aradaki maliyet düşmesi hurda için ekstra değer olarak yansımaktadır. Özellikle büyük şehirlerde hurdalar geri dönüşüme ne oranda gönderilirse o kadar iyi fiyat elde edilmesi mümkün olur. Güncel hurda fiyatları için Web sayfamız sürekli güncellenmektedir
 

Hurda Alüminyum Fiyatları 2022

Hurda Alüminyum Fiyatları 2022, değişik hurda cinslerine göre çeşitli rakamsal değerleri karşımıza çıkarmaktadır. Fakat genelde en değerli hurdalarda bu fark belirgin oluyor. Yüksek rakamlardan bakırdan, alüminyuma, plastik ve kromdan yapılma hurdalara kadar değişik pek çok hurda cinsine ilişkin veriler listede yer alırlar. Tabii ki tüm piyasada olduğu üzere hurda piyasasında bile ekonomiden etkilenerek belli başlı değişimler gelişebilmektedir. Pazar olağan değişim rotası dışında da hurda fiyatlarının farklı şehirlere ve bu şehirlerin farklı bölgelerine göre de değişkenlik gösterdiğini ifade etmek yanlış olmaz. Buna göre liste içinde temel alım satım rakamları bulunmakta olup şehirler bazında ufak da olsa fiyat farklılıkları bulunabilir.
hurda alüminyum fiyatları
 

Alüminyum Hurda Ne Kadar?

Alüminyum hurda alım satım rakamları başka hurda türlerinde ki gibi Londra metal borsası endeksli biçimde değişkenlik gösteriyor. Sitemiz içinde bulunan hurda alüminyum fiyatları kategorisinden güncel alüminyum fiyatlarına erişim sağlanabilir. Bu sayede kilogram başına verilen ücretleri öğrenebilirsiniz.

Alüminyum İçin Piyasa Fiyatları
Piyasa fiyatları arasında tel madde için kilogram başına 10 Lira, ara iş için 9 lira, jant için 9,30 Lira, boyasız alüminyum profillerde 8,60 Lira, tas ve tabak için 8 Lira ve son olarak piston için 7,75 Lira kilogram başına ödenmektedir.

Farklı İllerde Alım Satım Yapılmakta
Alım satım gerçekleştirilen çok değişik türde hurdalar vardır. Genel geçer alım fiyatlarıyla en fazla toplanan bakır, alüminyum ve demir cinsi metallerin ederleri sadece tahminen 2020 güncel hurda fiyatları listesinde bulunur.
 

Hurda Metallerin Geri Dönüştürülmesi

Hurda metaller diğer pek çok atık çeşidine nazaran daha kolay bir geri dönüşüm prosesine sahiptir. Bunun temek nedeni ise hurda metallerin kullanım alanlarının yaygın olması ve yapısal özelliklerinin de geri dönüşüme uygun olmasıdır. Metallerin geri dönüşüm işlemlerine başlamadan önce ilk olarak ayrıştırma işlemi uygulanmaktadır. Türlerine göre ayrıştırılan metal atıklar sonrasında geri dönüşüm işlemlerinin yapılacağı uygun geri dönüşüm merkezlerine gönderilir. Giden hurda metaller bu merkezlerde bazı işlemlere tabi tutulurlar. Son olarak da eritme ocaklarında metal atıklar eritilir ve hemen ardından tekrardan üretim sürecine dahil edilmektedirler.

Alüminyum atıklar ise geri dönüşüm tesislerine gönderilmelerinin ardından ilk olarak küçük parçalar halinde ayrılmaktadır. Sonrasında bu küçük parçalar büyük ocaklarda eritilir ve sonuç olarak dökme alüminyum üretilmiş olur. Geri dönüşümü tamamlanmış olan bu alüminyum yapısal özelliği bakımından bir şey kaybetmez ve ilerleyen süreçlerde atık haline geldiğinde tekrar dönüştürülebilir.

Metallerin neden geri dönüştürüldüğü konusunda ise bu atıkların özelliklerinin bozulmadan tekrar tekrar geri dönüştürülebilme özelliğine sahip olduğu bilinmektedir. Hurda metalin düşük maliyete geri dönüştürülebilmesi, bu işlemleri daha da cazip kılmaktadır. Metallerin geri dönüşümü ile işlenmemiş ham madde kullanılan yeni ürün üretimi arasında büyük bir enerji farklı bulunmaktadır. Bu noktada hurda metalin daha az enerji gerektiren geri dönüşüm ile işlenebilir normal metal haline gelmesi, geri dönüşüme teşvik etmektedir. Bu dönüşüm sayesinde dünyaya ve dolayısıyla atmosfere daha düşük oranda karbondioksit ve daha düşük miktarda zararlı gazlar salınmaktadır. Bunlara ek olarak da geri dönüşüm işlemlerinde parasal anlamda büyük bir tasarruf da sağlanmaktadır. Sonuç olarak işletmelerin üretim maliyetleri de düşmüş olmakta ve geri dönüşüm ile istihdam sağlanmaktadır.
 
Alüminyum Hurda Fiyatları
Geri Dönüştürülebilen Metal Çeşitleri
Özellikle son yıllarda üzerinde daha çok durulan geri dönüşüm, günlük kullandığımız pek çok malzeme ve eşyaya da uygulanmaktadır. Hem enerji bakımından hem de maddi olarak büyük bir tasarrufa neden olan bu dönüşüm, pek çok metal atığına da uygulanmaktadır. Demir veya demir dışı olarak sınıflandırılan metaller geri dönüşüm prosesi ile yeniden kullanılabilir hale getirilmektedir.
alüminyum hurda fiyatları
Demir ile karbon elementinin birleşmesiyle oluşan metallere örnek verecek olursak karbon çeliği, alaşımlı çelik, dökme demir ve ferforje şeklindedir. Bunun yanı sıra demir dışı metallere baktığımızda başta alüminyum, bakır, kurşun, çinko, kalay yer almaktadır. Değerli olan metaller demir dışı sınıfına girer ve en yaygınları ise altın, platin, gümüş, paladyum ve iridyumdur.

Buradaki tüm geri dönüşümlü metal çeşitleri, bazı dönüşüm işlemlerine tabi tutularak yeniden kullanılabilir hale getirilmektedir. Metal geri dönüşüm sürecine bakıldığında aşağıdaki işlemler belirtilen sıralamaya göre uygulanmaktadır:
  • Toplama
  • Sıralama
  • İşleme
  • Eritme
  • Arıtma
  • Katılaştırma
  • Metal Çubukların Taşınması
Tüm bu basamakların sırası ile uygulanması sonucu hurda metal atıkları geri dönüştürülmekte ve yeniden kullanıma hazır hale getirilmektedir. Günlük hayatta görmekte olduğumuz ve işlevinin bittiğine kanaat getirdiğimiz tüm ürünleri geri dönüşüm proseslerine uyup uymamaları konusunda inceleyerek uyanları ise uygun geri dönüşüm kutularına bırakmamız, enerji ve maddi konudan tasarrufun sağlanmasıyla ülkemize mükemmel bir katkı olarak geri dönmektedir.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları