hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Güncel Hurda Fiyatları

Güncel hurda fiyatları, günlük sürekli değişim halindedir. Hurda fiyatlarının saptanması hurdayı oluşturan maddenin miktarına ve cinsine ve ekonomik nedenlere göre değişir. Hurda cinsindeki farklılık, sağlamlık ve kalite standartları kriterleri fiyat aralığının azalıp yükselmesine neden olur.  Hurda fiyatlandırılırken altı temel özellik baz alınabilir. Fiyatlandırma skalasında baz alınan bu özellikleri sıralayacak olursak şu şekildedir;
Hurda Demir  6,00
Hurda Bakır  115,00
soyma Bakır  130,00
Hurda Sarı 70,00
Hurda Alüminyum 35,00
Hurda Krom 30,00
Hurda Çinko 35,00
Hurda Kurşun 30,00
Hurda Akü 12,00
Hurda Kablo Ara
Hurda Plastik Ara
Hurda Kağıt Ara
 
  • Hurda malzemesinin geri dönüşüme uygunluğu hurdanın fiyatını belirleyen faktörlerden birisidir. Ayrılan katı atıkların tekrar geri dönüşüme kazandırılması özelliği, hurda fiyatlandırılmasında dikkate alınır.
  • Hurda maddesinin piyasadaki ihtiyaç oranı, yeterli miktarda bulunup bulunmaması fiyat artışında etkilidir.
  • Hurda malzemesi elde edilmesindeki işçilik maliyeti göz önünde bulundurulur. Hurda fiyatları genel anlamda işçilik maliyeti ile doğru orantılıdır.
  • Hurda üzerine yapılmış yatırımlar fiyatların oynamasında etkilidir.
  • Ülkenin izlediği politik gelişmeler de fiyatlandırma listesi üzerinde büyük önem arz etmektedir.
  • Hurda için kurulan kurumların desteklenmesi ve oluşturulan işletmelerin denetlenmesi hurda fiyatlandırmada etki gösterebilir.
güncel hurda fiyatları
 

Hurda Fiyatları

İşlevini bitirmiş fakat yeniden kullanılmak üzere, üzerinde geri dönüşüm uygulanmış metal, cam gibi birçok eşyanın ekonomik olarak ülkeye geri kazandırılmasında hurdacılık ve hurda şirketleri önemli yer edinir. Bu sayede oluşabilecek israf önlenir, hammadde tüketiminde azalma yaşanır, ve gereksiz yere enerji kullanımının önüne geçilebilir. Ayrıca çöplerden elde edildiği sanılan hurdaların çoğu günümüzde para karşılığında satın alınmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte hurdalardan kazanç elde edilmeye başlanmıştır. Tesislerde çeşitli işlemlere sokulan hurdalar toplumun tekrar kullanımına sunulur ve hurda ticareti bu noktada büyük önem taşır.

Hurda ticareti içerisinde fiyat kıstasları hurda türlerine göre değişkenlik göstermekte olup, birim fiyatlar 1 kilogram üzerinden belirlenmektedir. Yazımızın alt başlıklarında hurda fiyatları konusuna ayrıntılı bir şekilde değineceğiz.
 

Hurda Güncel Fiyatları Nedir?

Güncel hurda fiyatları, türüne göre değişiklik gösterir ve bu değişiklikler baz alındığında farklı fiyatlandırmalar biçilebilir. Günlük fiyatlar stabil değildir. Günlük ekonomik değişimlere ve illere göre hurda fiyatları değişkenlik gösterir.

Hurdalar; bakır, alüminyum, akü, demir, krom, plastik,  şeklinde çeşitlendirilir ve elementlerin sahip olduğu özellikler ele alındığında farklı niteliklere sahip olurlar. Kazanılan farklı nitelikler doğrultusunda güncel hurda fiyatı skalası oluşturulurken hurda çeşitleri, kaliteleri ve kilo/ton gibi kriterler göz önünde bulundurulur.

Güncel hurda fiyatlarını merak ediyorsanız tüm fiyat bilgilerini web sayfamızdan detaylı olarak öğrenebilir, tüm sorularınızı giderebilirsiniz.


Hurda  Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum sac, dökme, kirli, oluk ya da dış kaplama, tel ve jant şeklinde 7 kategoriye ayrıştırılabilir. Bu noktada kullanım alanı genişliğini ve alüminyumun önemi netleştirebiliriz. Fiyatlar doğrultusunda alüminyumu değerli ve çok talep edilir kılan en önemli özelliği, hurda vasfı kazanmış olsa dahi dünyamıza bir döngü içerisinde tekrar ve tekrar kazandırılmasıdır.

Alüminyum hurdası fiyatları, hurda piyasasına göre müşteriye sunulur ve bir kesinlik içermez. Size sunulan güncel tablolar ile alüminyum hurda fiyatları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
 
Hurda Plastik Fiyatları
Doğada hazır olarak bulunmayan plastiğin, dünya çapında şiddetle geri dönüşüme kazandırılması konusunda çaba sarf edilir. İlk olarak karşımıza hazır olarak çıkmayan plastik birkaç işlem sürecinden geçerek plastik halini alır. Basınç ve sıcaklık altında tekrar üretilen plastik hurda plastik olarak yerini alır ekonomiye tekrar kazandırılır.

Hurda plastik fiyatları, maddeyi oluşturan plastik cinsine göre ve hurda piyasasına göre fiyatlandırmalara tabidir. Esas olarak kilogram fiyatına göre fiyat biçilmesi temel alınır. Piyasadaki güncel rakamlar ile alıcıya kilogram ya da ton hesabı ile sunulur. Cinsine göre rakamlar da değişiklik gösterir. Bir diğer unsur ise endüstriyel plastik hurda ve yaygın üretimine bağlıdır. Hurda bakır fiyatlarına sitemizdeki güncel tablodan ulaşabilirsiniz.
 
Hurda Akü Fiyatları
Yeteri kadar kullanılan ve artık ömrünü tamamlamış aküler hurda akü pozisyonunda olurlar. Kullanımı tamamlanmış aküler zehirli hale gelebilir. Fakat zehirli içeriğinden ayrılarak geri dönüşüme kazandırılır ve tekrar değerlendirilir.  Akü, parçalanarak akü içi ve diğer önemli alanlarda eritme işlemi uygulanır ve hurda biçiminde satılmaya hazır hale gelir.

Hurda akü fiyatlarını web sitemizdeki güncel oluşturulan tablo halindeki fiyat listesinden takip edilebilirsiniz.
güncel hurda fiyatı
 
Hurda Bakır Fiyatı
Günümüzde en geniş kullanım alanına sahip bakır, iyi bir iletken olması, elektrik ve ısıyı iyi iletmesi neticesinde geri dönüşüm teknikleri ile tekrar ekonomiye kazandırılması büyük önem taşır. Geri dönüştürülmüş bakır işlenme esnasında, yenisine nazaran  %80-90 enerji tasarrufu sağlar. Bazı külçe üreticileri, bakır ve pirinç değirmenleri gibi sanayi bölümleri tarafından kullanılan bakırın 2 / 3 ‘ü geri dönüştürülmüş bakırdan oluşmaktadır.

Bakırın piyasadaki yeri ise inişli çıkışlıdır. Hurda bakır fiyatlarına web sitemiz üzerinden belli aralıklarla değişen tablodan ulaşabilirsiniz.

Hurda Demir Fiyatı
Zamanla gelişen demir–çelik sanayisinde üretilen ürünler, endüstriyel sektörde yapıların hammaddesini oluşturmasında önemli rol oynar. Endüstriyel sektörde etkin kimlik rolü oynaması demirin arz-talep oranını artırır. Öyle ki hurda demirin defalarca kullanıp eritilmesi ile de demir kalitesinden ödün vermez.

Hurda demir fiyatları diğer hurda türleri gibi türüne ve kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Hurda demir fiyatları düzenli olarak sitemizde listelenmektedir. Bilgi akışını bu güncel tablolardan sağlayabilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları