hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Güncel Hurda Fiyatları Ve Hurda Eşya

Güncel hurda fiyatları, hurda ticareti ile ilgilenen kişilerin ve kurumsal hurda firmaların sıkça takip etmesi gereken konular arasındadır. Sürekli olarak değişim gösteren hurda fiyatlarında, kar zarar oranlarını doğru saptayabilme mümkündür. Borsalarda yaşanan döviz dalgalanmaları hurda fiyatlarını büyük ölçüde etkilemektedir. Bu sebeple hurda fiyatı takibi yapmak, bir nevi güncel borsa değerlerini takip etmekten geçer. Başarılı bir geri dönüşüm firması olabilmek için güncel hurda fiyatlarını takip etmelisiniz.
 

Güncel Hurda Fiyatları Listesi

Güncel hurda fiyatları listesi, belli periyotlarda değişim göstermektedir. Bunun temel sebebi hurda fiyatlarının Londra Metal Borsası ile ilişkili olmasından kaynaklanmaktadır. Döviz kurlarında yaşanan değişimler, hurda fiyatlarına anlık olarak yansımaktadır. Bu nedenle hiçbir hurda firmasında sabit hurda fiyatlandırması yapılmamaktadır. Yayınlanan güncel listeler ile, her hurda türünün fiyatlandırması hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hurda Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Hurda fiyatlarının oluşması noktasında birçok etki faktörünün yer aldığını söylemek gerekmektedir. Bu etki faktörleri fiyat listelerinin temelini meydana getirmektedir.

Hurda fiyatları kilogram üzerinden hesaplanmaktadır. Bu noktada çöplerinden ayıklanan ve türlerine ayrıştırılan hurdalar, tartı ile tartılarak kilogram bazından değerlendirilmektedir. Hurda firmalarında sağlanan güvenilir ödeme yöntemleri ile hurda ederinizin karşılığını anında nakit olarak alabilirsiniz.
Özellikle metal hurda fiyatlarında etken olan Londra Metal Borsası, yaşanan döviz dalgalanmaları ile demir, bakır, alüminyum, krom gibi hurda metallerin fiyatlarını değişmektedir.
Hurdaların mevcut durumları da fiyatlarını büyük oranda değiştirmektedir. Bu noktada geri dönüşüm firmalarında çalışma sürdüren personeller, incelemeler yapmakta ve hurda eşyanın fiyatlandırmasını yapmaktadır.


Otomobil Hurda Fiyatları

Kullanımı mümkün olmayan, arızası tamir edilemeyen eski arabaların hurdaya çıkarılması işlemi sonucunda hurda arabalar kendilerine alıcı rahatlıkla bulabilmektedir. Otomobil hurda fiyatları hakkında doğrudan bir şey söyleyebilmek mümkün olmamaktadır. Aracın mevcut durumu fiyatlandırma kıstasında pek çok noktayı değiştirmektedir. 2019’da çıkarılan hurda araca teşvik yasası kapsamında, hurda araç sahibi yeni bir araç aldığı taktirde ÖTV indirimlerinden yararlanmaktadır.

Beyaz Eşya Hurda Fiyatları
En çok ticareti sağlanan hurda eşyalar arasında yerini alan beyaz eşyalar, Londra Metal Borsası’na göre endeksli bir şekilde fiyatlandırılmaktadır. Bu noktada söz konusu beyaz eşya hurdası parçalarına ayrılmaktadır. Her hurda parçası türüne göre fiyatlandırılmakta ve satıcıya total bir fiyat sunulmaktadır. Güvenli ödeme yöntemleri ile, satıcılar firmadan paralarını nakit bir şekilde sağlayabilmektedir.

Mobilya Hurda Fiyatları
Mobilya hurda eşyalar genelde, evlerin kileri ya da depoları gibi çeşitli alanlarda bekletilmektedir. Bir süre sonra da çöpün kenarına bırakılmaktadır. Birçok insan mobilya eşyaların geri dönüşüme tabi tutuladuğundan haberdar değildir. Fakat bilenenin aksine mobilya hurdalar da hurda firmaları tarafından satın alınmakta ve geri dönüşüm işlemlerine tabi tutulmaktadır. Mobilya hurda fiyatları, mobilyanın durumu ve içeriğine göre değişim göstermektedir. Bu sebeple mobilya hurda fiyatı vermek mümkün olmayacaktır. Mobilyanın ahşap ve metal parçaları birbirinden ayrılarak, ayrı ayrı fiyatlandırılmaktadır.


Hurda Bilgisayar Fiyatları
Bilgisayar oldukça karmaşık bir materyal yapısına sahip olduğundan içeriğinde birçok hurda malzemesi yer almaktadır. İç ve dış donanımı birlikte düşünüldüğünde bakır, demir, çelik ve plastik gibi ürünlerin bulunduğu söylenebilmektedir. Hurda sektöründe büyük bir değere sahip olan hurda bilgisayarların parçaları yüksek fiyatlandırmalarla ticarete dahil edilmektedir. Bu noktada hurda bilgisayarın kasa, monitör, fare ve klavyesi ticaret kapsamına girmektedir. Kasa parçasında bulunan materyaller ikinci el olarak da satılabilmektedir. RAM, işlemci, ekran kartı, ana kartı, hafıza kartı vb. malzemeleri bu noktada değerlendirilmektedir. Tamir edilmesi mümkün olmayan, yüksek masraf kalemi çıkan bilgisayaların hurda firmalarına satışının yapılması oldukça mantıklıdır.

Şantiye Hurda Fiyatları
Şantiye hurda fiyatları demir, krom, bakır gibi hurdaların fiyatları ile eşgüdümlü bir şekilde fiyatlandırılmaktadır. Bu noktada güncel metal fiyatlarını takip etmek hurda firmalarının işine fazlası ile yarayacaktır. Şantiye hurdaları içerisinde hurda inşaat demirleri, dökme demirler, çatılar ve çelik materyaller bulunmaktadır. Bu nedenle şantiye hurda fiyatları da diğer hurda türleri gibi değişkendir. Hurda karşılığı bina yıkımı yapan firmalar, hurdaları piyasa ederleri üzerinden fiyatlandırarak müşteriye geri dönüş yapmaktadır.

Bina Yıkımı Fiyatları
Bina yıkımı fiyatları, yıkım işlemi yaptırmak isteyen herkes tarafından merak edilen bir konu olmuştur. Çoğu firma ihale kapsamında bina yıkımı işi almakta ve hizmetin ücretlendirmesini hurda karşılığında yapmaktadır. Bu noktada parasal değerin yerini hurda materyaller almaktadır. Hurda karşılığı bina yıkımında çoğunlukla para alınmadan yapılmaktadır çünkü yıkım sonunda alanda bulunan tüm moloz, hurda firması tarafından alınmaktadır.

Bina, okul, hastane, konut ya da müstakil gibi pek çok yapının yıkım işlerini yürütebilecek standarta sahip hurda firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği kapsamında gerçekleştirilen prosedürler hem personel hem de çevrenin güvenliği göz edilerek gerçekleştirilmektedir.

Hurdacını Bul ile, tüm hurda fiyatlarına tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Elinizdeki hurdaları değerlendirebileceğiniz bir firma ile kontak kurabilirsiniz. Hurda ya da geri dönüşüm firması iseniz de, firmanızın reklamını ücretsiz bir şekilde yaparak adınızı ve hizmet kapsamınızı müşterilerinize duyurabilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları