hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Geri Dönüştürülen Eşyalarla Sokak Defilesi

İZMİR (AA) – İzmir’de “Atığını Sıfırla” projesine dikkat çekmek isteyen ilkokul öğrencileri, geri dönüşüm için ayrılan malzemelerden hazırladıkları tasarımlarla sokak defilesi düzenledi.

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, TEMA Vakfı ve okullar tarafından hazırlanan proje kapsamında öğrenciler, karton, plastik poşet, cd, pipet gibi geri dönüşümde değerlendirilebilecek malzemelerden elbise, takı, çanta, saç bandı ve oyuncak tasarladı.

Şevket Özçelik Sokağı girişinde oluşturulan podyuma çıkan çocukların gösterisi beğeni topladı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren hastanenin Müdür Yardımcısı Emel Çekkin, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların geri dönüştürülmesine dikkat çekmek istediklerini söyledi.

Çevre duyarlılığı oluşturmak istediklerini anlatan Çekkin, “Amacımız sokağa atılan atıkların geri dönüşümle yeniden kullanılabileceğine dikkat çekmek. Bu bağlamda bir farkındalık oluşturmak istedik” dedi.

Defileye anne ve babasının yardımıyla kıyafet tasarlayarak katıldığını söyleyen ilkokul ikinci sınıf öğrencisi Yağmur Cemre Elmas, projeyi yaparken geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığını, bunu büyük küçük herkese göstermek istediğini dile getirdi.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları