hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Fabrikadan Hurdanızı Alan Firmalar

Hurda firmaları içerisinde muhtelemen en çok talep göreni, evden ve fabrikadan hurdanızı alan firmalar kuşkusuz ki. Hurda ticaretine ek olarak, nakliyat hizmeti de sağlayan geniş kapsamlı firmalar, geniş ölçekte iş faaliyeti sağlamaktadır. Evlerde hurda niteliğini taşıyan eşyalar, genelde buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, süpürge gibi beyaz eşyaları ve mobilya, dolap gibi ev eşyaları kapsamaktadır. Kullanım süresini doldurmuş arızalı eşyaların, hurda firmalarına satılması yapılacak en makul işlemlerden biri olacaktır. Bu noktada hurda ticareti gerçekleştirecek kişiler, nakliyat hizmetini de talep etmektedir. Ev, iş yeri ya da fabrika, lokasyon farketmeksizin her yerde faaliyet gösterebilen firmalar hızlı ve kaliteli hizmet garantisi sunmaktadır.


Evden – Fabrikadan Hurda Alım ve Satımı

Evden fabrikadan hurda alım ve satım işlemleri gerçekleştirilen firmalarda, sunulan hizmet portföyünde nakliye hizmeti de dahil edilmektedir. Hurda alım satım işlemlerinde yapmanız gerekenler sırası ile şöyledir:

Hurda ticareti yapabileceğiniz güvenilir bir hurda firması ile irtibata geçin. Bu noktada nakliye hizmetleri ve merak ettiğiniz konularda ilgili personellere sorular sorarak, bilgi sahibi olabilirsiniz.
Firma gelmeden önce hurda eşyalarınızı hazırlayınız.
Hurda firması lokasyonunuza geldikten sonra, evinize gelerek hurda eşyalarınızı incelemeye almaktadır. Bu sayede eşyanızın durumu göz önünde bulundurularak piyasa değerine uygun bir fiyat verilmektedir.
Eşyanıza biçilen değeri, nakit olarak anında alabilmeniz mümkün olacaktır. Personeller, eşyalarınızı yüklenerek nakliye aracına taşımaktadır.
Hurda tesisine getirilen eşya, özenli bir şekilde parçalarına ayrılarak deneyimli çalışanlarla türlerine göre ayrıştırılmaktadır.
Fabrikadan Hurda Alım ve Satımı
Fabrikalar, üretim faaliyetlerinin kesintisiz olarak gerçekleştirildiği kurumsal alanlardır. Seri bir şekilde üretime geçilen bu işletmelerde, her gün binlerce kilo atık açığa çıkmaktadır. Bu atıkların geri dönüşüm gerçekleştiren belediye tesislerine ya da özel işletmelere teslim edilmesi, yasalarla zorunlu kılınmıştır. Bu nedenle fabrikalar, çıkardıkları tüm atıkları geri dönüşüm işlemlerine tabi tutulacak alanlara yönlendirmek durumundadır. Bu sayede evden-fabrikadan hurdanızı alan firmalar, fabrika alanlarına gelerek tüm hurda içeriklerini kamyonetle yüklenerek tesislere götürmektedir.


Hangi Hurda Türleri Alınmaktadır?

Hurda alan firmalar, geri dönüşüm değeri barındıran birçok malzemeyi satın almaktadır. Bu noktada firmaların satın aldığı malzemeler şunlardır:
  • Hurda buzdolabı,
  • Hurda çamaşır makinesi,
  • Hurda bulaşık makinesi,
  • Hurda süpürge,
  • Hurda bilgisayar,
  • Hurda mobilya,
  • Hurda dolap,
  • Hurda sepha,
  • Hurda evye,
  • Metal, plastik, cam vb. geri dönüşüm değerine sahip her türlü fabrika atığı,
Siz de evlerinizde bulunan kullanılmayan eşyaları çöpe atmak yerine hurda firmaları ile görüşme sağlayarak satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eski eşyalarınız hurda firmalarında yer alan uzman personellerce incelenmekte ve piyasa fiyatlandırmalarına göre değerleri belirlenmektedir.


Şantiye Hurdaları Alımı ve Satımı

Şantiye alanlarında inşaat faaliyetlerinin tamamlanması ile birlikte birçok hurda atığı açığa çıkmaktadır. Bu hurdaların başında demir, bakır, çelik vb. içerikli metal ve cam hurdaları yer almaktadır. Şantiye alanlarındaki hurdaların sonu ne yazık ki genellikle çöp konteynerlarını boylamak oluyor. Hurdaları çöpe atmak yerine, hurda firmaları ile anlaşma sağlayarak satabilirsiniz. Kilogram bazında satışı sağlanan hurdalar Londra Metal Borsası’na göre şekillenen fiyatlandırmalarla müşteriye sunulmaktadır. Bu noktada hurda fiyatlarının her zaman değişken olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Hurda Karşılığı Bina Yıkımı
Hurda karşılığı bina yıkımı hizmeti gerçekleştiren firmalar, her türlü yapının yıkımını usulüne ve esaslarına göre sağlamaktadır. Bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ve İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği’nin yasal zorunluluklarını yerine getirmektedir. Böylece yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkım işlemlerini, binada açığa çıkacak hurdaların karşılığında uygun fiyatlandırmalar ile gerçekleştirebilirsiniz. Bina yıkımına ek olarak:

Çatı Sökümü, Pimapen Kapı ve Pencere Sökümü
Kalorifer peteği sökümü gibi hizmetlerden de hurda karşılığında yararlanabilirsiniz.
Bina yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından iş makineleri tarafından etraftaki molozlar tamamen temizlenmektedir. Hurda firmalarına nakledilen molozlar, personel tarafından türlerine göre ayıştırılmaktadır. Molozların alınması ve araçlara aktarımı noktasında çevreye olabildiğince az oranda zarar ve rahatsızlık verilmektedir. Bu noktada tüm hurda firmaları gereken özeni göstermektedir. Hurda temizleme ve ayrıştırmadan sonra, ilgili geri dönüşüm firmalarına nakliyesi sağlanmaktadır.

Hurda Fiyatları
Evden ve fabrikadan aldıracağınız hurdaların fiyatlandırmaları sabit bir tarifeye dahil değildir. Bakır, demir, çelik ve plastik hurdalar piyasa fiyatlarına göre kilogram bazında fiyatlandırılmaktadır. Güncel hurda fiyatlarına ek olarak, hurda tesisinde çalışan personeller de hurdaların işlevsellerine göre fiyat değerlendirmesi yapabilmektedir.

Hurda Nakliye Fiyatları
Hurda fiyatları konusunda genel bir yapı söz konusu iken, işin için nakliye hizmetleri girince hizmetin kapsamı ve durumu firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Hurda nakliyesi yapılacak alanın uzaklığı, nakliye yapılacak hurda malzemesinin ağırlığı ve kapsamı hizmetin fiyatlandırmasını önemli ölçüde değiştirecek faktörler arasındadır. Fabrika, iş yeri ve ev gibi lokasyonlardan hurda nakliyatı hizmeti veren firmalar, kamyonet ve türevi araçlarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Hurdacını Bul platformu aracılığı ile evden ve fabrikadan atık niteliğindeki hurda eşyalarınız satışını kolay ve pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Güvenilir hurda firmalarına erişim sağlayarak, hurda bedellerini nakit olarak anında temin edebilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları