hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Demir Hurda Fiyatları

Demir hurda fiyatları, diğer sektörlerdeki gibi döviz kurlarına endekslenecek değişkenlik gösterir. Hurda ülke ekonomisinin geliştirilmesi ve doğaya daha az atık oluşturulmasını sağlayan bir geri dönüşüm ürünüdür. Toplumda hurda, işe yaramayan, bozuk ve kullanışsız malzemelerin genel adı olmasına rağmen, gerçekten işe yarayan ve yeniden kullanılabilir demir, çelik, bakır, alüminyum ve benzeri yapı malzemelerinden oluşmaktadır. Ancak her yapı malzemesi hurda olarak sınıflandırılmamaktadır. Artık kullanılmayan ev veya inşaat malzemelerinden yalnızca metal içerikli olanlar hurda sınıfına girmektedir. Hurda, metal malzemenin geri dönüştürülebilir versiyonudur. Ekonomik açıdan bakıldığında, kullanım ömrünü tamamlamış metal malzemelerin ekonomiye getirisinin yeniden kazanımı sağlanabilen eşyalara hurda demekteyiz. Bunun yanı sıra bazı ahşap ve lastik malzemelerde hurda sınıfına girmektedir.

Hurdacılık olarak anılan meslek artık bir sokak arası işi olmaktan çıkıp, büyük fabrikaların sektöre dahil edildiği bir meslek olmuştur. Hurdacılık yapmak yalnızca ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaz, aynı zamanda çevreye de büyük yararı vardır.

Demir hurda fiyatları sektör bazında özellikle art niyetli tüccarlar tarafından farklı yansıtılıp, işi bilmeyen hurda sahiplerinin daha düşük fiyatlarla piyasada koşuşturmalarına sebebiyet vermektedir. Bu noktada Hurdacını Bul, satılan hurda materyallerini, günün koşullarıyla uygun fiyatlandırmalar yaparak, bütçeye katkı sağlamak, geri dönüşüm yapma garantisi sağlamak gibi görevlerde yer alıyor. Hurdacını Bul, metal geri dönüşümü yapan tüm firmaların ve fabrikaların ihtiyaçlarını, iletişim koordinasyonlarını ve ekonomi açısından fiyat düzenini sağlamayı amaçlayan ve bu alanda çalışma ve araştırmalar yürüten kurumdur. Sizlerde kaliteli hurdaları özel fiyatlardan satabilir ve bütçeye ek katkıda bulunabilirsiniz. Hurda eşyaların satışı ve ürünlerin değeri hakkındaki detaylara Hurdacını Bul’un web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında alternatif hurda fiyatları ve hurda materyallerinin geri dönüşümü hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

demir hurda fiyatları

Hurdacılar Hurdayı Nereye Satarlar?

Hurdacılar, hurdaları nereye satarlar; hurdaları geri dönüşüme kazandırarak tekrar kullanıma kazandıran hurdacı firmalar belediyeden alınmış sertifikalar sayesinde oluşturulan işletmelerde hurdalarını satmaktadırlar.

Burada aslında önemsenmesi gereken nokta  hurdacıların kaliteli hurdayı nereden temin etmesi gerektiğidir.  Her sektörde olduğu gibi, demir hurda sektöründe de kaliteli malzeme daha çok getiriye sahiptir. Demir hurdanın kaliteli olmasının yanında verimli de olması gerekir. Daha az korozyona ve paslanmaya maruz kalmış, daha yabancı materyaller barındırması, demir hurdayı daha verimli yapan unsurlardır. Demir hurda fiyatını belirleyen kalite ve verim ne kadar iyi düzeyde olursa, hurdacıların ellerinde bulunan demir hurdaları satmaları o kadar kazançlı olacaktır. Hurdacılık mesleği üç koldan oluşur.

Hurda Toplayanlardan Satın Alan Ara Toptancılar.
Toptancılardan Satın Alan Geri Dönüşüm Firmaları.
Verilen tüm bilgiler doğrultusunda hurdacılar geri dönüşüm uzmanı olarak da tariflendirilebilir. İhtiyaçlara uygun biçimde hurda materyallerin ederi üstünden kazanım yapmak ve kazanç sağlamak adına hurda eşya sahibi hurdacılar firmalar ile görüşebilir ve elinizdeki kullanmadığınız materyalleri satarak gelir elde edebilirsiniz. Geri dönüşüme kazandırdığımız materyallerle beraber daha yaşanabilir bir toplum inşa edilmesinde de aracılık etmiş olacaksınız. Hurdacılık işleyişinde sağladığımız kaliteli hizmet anlayışı ve yılların verdiği deneyimle beraber sizlere etik ve güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktayız. İstanbul ve çevresinde olan hurda ihtiyaçları, bina yıkımları ve ilave hizmetlerle alakalı bu yıla özel demir hurda fiyatları bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda toplayan kişiler veya firmalar kendi içlerinde alt sınıflara bölünmektedirler. Bunun nedeni elbette hurdanın aslında geri dönüştürülebilen bir malzemeler topluluğu olmasından kaynaklanır. Biz bu yazımızda, sizlere demir hurda sınıfından ve ayrıntılarından bahsedeceğiz.

Demir hurda toplayıcıları günümüzde artık sokaklardan tek tek geçerek hurdaları toplamak yerine, büyük fabrikalarda, kamyon veya kamyonet gibi araçlar ile toplamaktadır. Ayrıca bu araçlarla ev ev dolaşarak değil, büyük fabrikalardan atık olarak atılan inşaat malzemesi veya kabul edilen makine parçaları toplanmaktadır.


Hurda Ara Toptancıları

Demir hurda fiyatlarının belirlenmesindeki bir yan unsur da hurda ara toptancılarıdır. Hurda ara toptancıları, köy, kasaba gibi yerlerden halkın kullanım dışına çıkmış eşyalarını toplayıp istiflerler. Demir hurda için de bu durum geçerlidir. Ayrıca hurda ara toptancıları küçük esnafın kullanım dışına bıraktığı beyaz eşya veya demir rafları da toplarlar.  Daha sonra bunları geri kazandırmak amacıyla, geri dönüşümü sağlayan büyük hurda fabrikalarına satarlar.


Hurda Geri Dönüşüm Firmaları

Hurdacılık mesleğindeki son sınıf ise hurda geri dönüşüm firmalarıdır. Aslında tüm demir hurda fiyatlarını temelde belirleyen sınıf da hurda geri dönüşümü yapan bu firmalardır. Çünkü geri dönüştürülemeyen bir demir hurda için fiyat belirlemek gereksiz olacaktır. Kullanılmayan bir eşyanın değerinin olmayacağı açıktır.

Bu nedenle demir hurda fiyatları her ne kadar arz ve talep ile ilerliyor gibi gözükse de, hurda geri dönüşümünde bu geri dönüşümü yapacak olan firmaların ödedikleri miktar demir hurda fiyatlarını belirleyici rol oynamaktadır.
demir hurda fiyatı

Demir Hurdası Ne Kadar?
Demir Hurdası Ne Kadar?
Demir hurdaları, özellikle yıkılan yapıların çöp olan demirlerden sağlanabileceği gibi farklı iş kollarında kullanılmayan materyallerden de oluşabilir. Eskiyen makinelerin parçalarından başlayarak, eski araba hurdaları veya kaza geçirmiş otomobil ya da uçaklarda demir hurdası olarak kullanılabilmektedir. Hurda demir fiyatları, demirin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yeniden kullanılamayan ve işlevini kaybetmiş demirler, geri dönüşüme gönderilerek tekrar değerlendirilirler ve çeşitli işlemlere tabii tutulurlar. İnşaat sektöründe oldukça fazla talep gören demirler, demir tozu olarak da değerlendirilebiliyorlar. Sac fazlası, yıkım alanlarından çıkmakta olan hurda demirler firmamızca güncel fiyatlandırmalara göre alınırlar. Demir hurdalar ile ilgili bilgi almak için iletişim adresimiz üzerinden bizlerle görüşme yapabilirsiniz.

Hurda Fiyatları Neye Göre Değişir?
Hurda fiyatları, diğer sektörlerdeki gibi döviz kurlarına endekslenecek değişkenlik gösterir. Bu yüzden hurda çeşitleri için sabit bir fiyat belirlemek doğru değildir.  Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz üzere hurda demirin fiyatını belirleyen diğer faktörler, demirin kalitesi ve verimliliğidir. Ülkemizde, demir hurda fiyatları genel olarak Londra Metal Borsası ‘na göre belirlenmektedir. Demir hurda fiyatlarını etkileyen diğer bir yan unsur ise hurdanın çeşidi ve geri dönüşüm ederidir. Hurdalarınızın fotoğraflarını bizlere ileterek ücretlendirmelerini konusunda en net bilgilere sahip olabilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları