hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Değerinde Hurda Alımı Yapan Firmalar

Hurda nedir sorusuna cevap olarak, yıllar içinde aşırı kullanıma bağlı olarak sonunda kullanılamaz hale gelen her şeye hurda demek mümkündür. Tahtalar ve odunlar dahil pek çok eskimiş madde hurda kapsamında değerlendirilebilir. Pek çok kişinin aklında hurda denilince metal hurda canlanmaktadır, fakat hurda ürün gamı çok daha geniş kapsamlıdır. Hurda içeriğinde farklı türden maddeler vardır. Mesela motor hurdalarında demir parçaları, bakırlar, alüminyum ve plastik parçalar iç içe bulunur. Başka cins metallerde olabilir. Örneğin demirlerin paslanmasını engellemek maksadıyla galvaniz maddesiyle kaplanmış olabilir.


Hurdacılık Nasıl Yapılır ve Hurdacılık Yapan Firmalar

Hurdacılık yapabilmek için evvela nereden başlanacağını bilmek gerekir. Sadece üç tekere sahip bir araç alarak hurdacılık yapılması olanaklıdır. Bu sayede Sokaklardan hurda toplamak kaydıyla kazanç elde edilebilir. İkinci opsiyon bir kamyon alıp hurdacılığa başlanabilir. Üçüncü seçenekse hem bir kamyon almak hem de bir dükkan açmak koşuluyla işe başlamak mümkündür. Şayet büyük bir firma kurulacaksa da en az 1000 M kare iş yerine, 1 tıra ve kato denilen hurda yükleme makinesine sahip olunması gerekmektedir. İlaveten masrafları karşılamanız için daimi müşterinin olması ve bunların hurdacı firmaya hurda satışı yapıyor olması gerekir. Şayet iş hakkında yeterince bilgi yoksa ya da bir ortakla birlikte bu işe girilmiyorsa çok büyük yatırımlar yapılamaz. Bir hurdacı kamyonu almak koşuluyla işe başlamak en akıllıca yöntem olacaktır. Üç tekerli vasıtayla yalnızca günü kurtarmak mümkün olabilir. Bu araçla ile daimi kazanç sağlamak zor olacaktır.  Hurdacılık yapan firmalar işe nasıl başlamalıdır sorusuna cevap vermiş olduk.


İlk Adımda Geri Dönüşüm İşine Girmek

İlk Adımda Geri dönüşüm işine girmede kişinin çevresi mühim yer kaplar. Şayet yakinen tanınan 3-4 fabrika ya da imalatçı işletme varsa hiç düşünmeksizin bu işe girmek avantaj sağlayacaktır.  Hurdacılıkta en önemli faktör çevre faktörüdür. Şayet sürekli olarak hurda alınabilecek işletmeler varsa ve alınan hurdalar masrafları karşılamaya yetecekse fazla düşünmeye gerek yok.


Hurda İşine Başlamada ki Diğer Detaylar?

Hurdacılık alanına girmede bilinmesi gereken en mühim faktörlerden biri de zararlı atık sayılan malzemelerin ayrılıp ayrılmayacağıdır. Tehlikeli atıkları ayırmak için temin edilmesi belgeler, özel izinler ve maliyetler çok fazladır. Fakat tehlike içermeyen atıklar için düşük masraflar yaparak çalışmaya başlanabilir. Bilinen pek çok atık madde tehlikesiz statüsünde değerlendirilir. Hurdacılığa başlarken ilk başta bu meselenin etraflıca değerlendirilmesi gerekir. İlaveten hurdacılık yapan firmalardan sektörle ilgili daha detaylı bilgilerinde alınması mümkündür. Bunlar gerek çevrede bulunan hurdacılar gerekse hiç tanınmayan kişiler olabilir. Türk vatandaşları yardımseverdir. Kesinlikle yardımcı olacaklardır. Hurdacı mekanı açmak, şayet tehlikesiz atık geri dönüşümü yapılacak da kolay sayılır. Bir muhasebeciyle iletişime geçilirse onlar gerekli tüm prosedürü izah edeceklerdir. Masrafların günlük değişmesi sebebiyle güncel bilgileri vergi daireleri aracılığıyla da öğrenmek mümkündür.

Hurda Alım Satımı Hakkında Bazı Bilgiler
Hurda alım satımı, tüketici ve hurdacı vasıtasıyla sürdürülen bir meslektir. Ve günümüz Türkiye sinde yaklaşık beş milyar Euroluk bir piyasa değerine sahiptir. Pek çok metalin kıymetli olması nedeniyle kişileri hurda satışı yapmaya teşvik eden unsurlardandır. Kullanım alanının büyük olması ve kıymetli olan metaller pek çok kişi tarafından hurdacılara satılır. Bu hurda çeşitleri şunlardır; Bakır maddeler, demirler, alüminyum maddeler, sarı madde, kablolar, çelik maddeler, krom gibidir. Pek çok alanda kullanılan bu metaller %100 geri dönüşüme uygundurlar. Geri dönüşümleri sağlanmış hurda ürünler, sonradan sektörel gereksinimler kapsamında ham madde olarak sektöre tekrar kazandırılmaktadır. Bu sirkülasyon sayesinde Türkiye %90’lar seviyesinde enerji tasarrufu elde etmektedir.

Türkiye Geneline Hitap Eden Hurda Alım Satımı Hakkında
Ülke geneli hurda alım satımı konusunda pek çok hurdacı ve pek çok sektör bulunur. Bu nedenle pek çok sektörde olduğu üzere hurdacılık alanında da ülkemizin potansiyeli büyüktür. Ülkemizde hurda alım satımı yapan pek çok hurdacı firma bulunmaktadır. Firmamız uzun yıllara dayanan bir geçmişe sahiptir. Tüm hurdacı ihtiyaçlarınız için yurt içinde tüm ilçelerden adreslerden hurda alımı yapabilmekteyiz.

Türkiye Geneli Hurdacısı Olarak Hangi Hurdaları Alıyoruz?
Türkiye geneli hurda alıcısı bir firma olarak pek çok hurda türünün alımını yapıyoruz. Ancak evvela kıymetli hurda metallerini almaktayız. Hurda metallerin geri dönüştürülmesi hem ülke ekonomisine katkı sağlıyor hem de doğanın daha temiz olmasında etken rol oynuyor.

Hurda Bakır Alımımız
Hurda bakır alımını ekseriyetle atölyeler ve elektrik-elektronik tipi sektörlerden yapıyoruz. Pek çok farklı sektörde, tüketici ürünleri içinden atıl vaziyette bulunan hurda bakırları değerinde satın almaktayız.

Hurda Demir Alımı
Dünyada en yaygın dördüncü element olan demir hurdası alımı işini daha çok inşaat şantiyeleri ve alanlarından sağlamaktayız. Yangın merdivenleri, kalorifer kazanları ve benzeri pek çok formda ki değişik hurda demirlerinin alımını yapmaktayız.

Alüminyum Hurda Alımlarımız
Alüminyum hurda ise doğada ki en yaygın üçüncü elementtir. Pek çok kullanım alanı olan alüminyum kayıpsız geri dönüşümü sağlanabilen bir elementtir. Alüminyumun hurda geri dönüşüm işleminde ise %90 civarında enerjide tasarruf sağlanabiliyor.

Krom Hurda Alımlarımız
Kromun günümüzde pek çok kullanım alanı vardır. Paslanma yapmadığı için öteki adı paslanmaz olan krom elementinin kullanım alanı geniştir. Yurt içi genel hurdacısı olarak hurda krom çeşitlerinin hepsinin alımını yapıyoruz.

Sarı Hurdası Alımı
Sarı hurdası %34 civarında çinko içermekte olan alaşımlarda kullanılan bir ABD terimidir. Mutfak ve banyo malzemelerinde sıkça kullanılırlar.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları