hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Bilgisayar Hurdası Alan Firmalar

Bilgisayar hurdası alan firmalar, arızalanmış ve tamiri mümkün olmayan cihazların alındığı işletmelerdir. Bu bilgisayarlar kimi zaman işlemcisi güncelliğini yitirdiğinden kullanılamaz hale gelir kimi zaman da kullanıcı hatasından kaynaklanan durumlardan kullanılamaz hale gelmektedir. Tamir ücretinin kullanıcıya yüksek gelmesi noktasında, bilgisayarları hurda firmasına satarak, ederine uygun fiyatlandırma ile maddi kazanım elde etmek daha mantıklı bir hamle olacaktır. Elektronik atık olarak sınıflandırılan bu hurdaların monitör, klavye, fare gibi dış donanımlarına ek olarak işlemci, ekran kartı, ana kart ve RAM gibi iç donanımları da hurda klasmanında ayrı ayrı değer görmektedir.

Hurda bilgisayarlar hem alım satım işlemlerinde hem de geri dönüşüm işlemlerinde yüksek değer biçilen hurda ürünlerindedir. Bunun temel nedeni, bilgisayar parçaları içerisinde yer alan materyallerin kullanılabilirliği üzerinden satış sağlanabilmektedir. Buna ek olarak birçok metal cinsini, camı ve plastiği bir arada bulundurarak zengin bir geri dönüşüm malzemesi olmasıdır.


Hurda Bilgisayar Alımı

Hurda bilgisayar alımı, elektronik atıkların tamamının ticaretini kapsamaktadır. Bu noktada bilgisayarların değerleri, donanmlarının çalışma ve kullanılabilme durumları göz önünde bulundurularak uzman personeller tarafından hesaplanmaktadır. Bilgisayar hurdası konusunda belli standartlarda fiyatlandırma yapılmamaktadır. Elektronik atık kapsamında yalnızca masaüstü bilgisayalar ve donanımları olmamaktadır, laptop ve tablet bilgisayarlar da hurda olarak alınmaktadır. Kullanılması mümkün olmayan ya da tamir ücreti fazla gelen tüm bilgisayar hurdalarını ilgili firmalarla görüşme sağlarak değerlendirebilirsiniz.


Hurda Bilgisayar Parçaları

Bilgisayar hurda parçaları söz konusu olduğunda akla ilk gelenler hiç kuşkusuz; bilgisayar kasası, bilgisayar monitörü, klavye ve fare hurdalarıdır. Bunların arasında en değerli olan parça, bilgisayar kasasıdır. Kasanın içerisinde bulanan anakart, işlemci ve RAM gibi donanımlar, kasayı değerli bir hurda kılmaktadır. Bilgisayarın tüm çalışma sistemini etkileyen bu hurda parçalar, işlev ve çalışma durumlarına göre alınıp satılabilmektedir. Bu sayede farklı bilgisayarların arızalı ya da eksik parçaları olarak kullanılarak, çalışır duruma gelmesi sağlanabilmektedir.


Anakart Hurda Parçaları

Hurda anakart parçaları, diğer bilgisayar hurdaları gibi elektronik hurda sınıfında yer almaktadır. Eski nesil bir bilgisayara ait sağlam bir anakart genelde geri dönüşüm işlemlerine tabi tutularak, tekrar kullanılabilecek hale getirilir. Fakat nispeten daha yeni model hurda bilgisayarların anakartları kullanılabilmektedir. Anakart hurdalarının geri dönüşümünde, malzemenin içeriğinde yer alan elementler sınıflandırılarak, teker teker dönüştürülmektedir. Bunun içerisinde plastik, bakır ya da alaşım içerikli metal karışımları bulunabilmektedir.

Ekran Kartı Hurda Parçaları
Ekran kartları bilgisayarın çalışma sisteminde dijital verinin, görüntüye dönüştürülmesini sağlayan önemli bir parçadır. Bu parça, özellikle oyun oynama ya da program kullanma gibi faaliyetlerde etkisini göstermektedir. Ekran kartı hurda haline gelmiş bilgisayarların çalışması mümkün bile değildir. Kullanıcılar bu noktada yüksek oranda tamir ücreti ödemekten kaçınmak için hurda ekran kartlarını ilgilenen firmalara satarak ticaretini sağlamaktadır. Bilgisayar sahibi adına oldukça mantıklı bir eylem olan hurda alım satım işlemi, maddi kazanımlar elde edilmesine olanak tanımaktadır.

İşlemci Hurdaları
Bilgisayarların kullanım standartını ve hızı etkileyen en büyük etkenlerden biri olan işlemci, bilgisayarın para eden kısmı olarak nitelendirilebilir. Aynı şekilde işlemci hurdaları da piyasa içerisinde yüksek maddi kazanım sağlamaktadır. Özellikle i5, i7 gibi yeni nesil cihazların işlemcileri kazanım sağlayabilmektedir. Fakat eski bilgisayarların işlemcileri, kullanım alanı bulunmadığı ve iyi bir performans sağlayamadığı için aynı oranda kazanım sağlatmamaktadır.

RAM Hurdaları
RAM’ler bilgisayarın hafıza birimleri olarak nitelendirilen donanımsal bir parçadır. Bilgisayarın hızı noktasında önemli bir konumda yer alan RAM, çalışır durumda olan bir cihazın performansını fazlası ile etkilemektedir. Hala işlevselliğini koruyabilen veri saklama parçaları, bilgisayar hurdası alan firmalar tarafından alınıp satılabilmektedir.

Bilgisayar Hurdası Geri Dönüşümü
Bilgisayar hurdası geri dönüşüm işlemlerinde oldukça önemli bir üründür. Çünkü bilgisayar hurdaları birden fazla ürünün bileşiminden meydana gelmiş, entegre bir üründür. Plastik, bakır, demir, krom ve cam gibi pek çok materyali içeriğinde bulundurmaktadır. Hurda bilgisayarları çöpe atmak yerine geri dönüşüm uygulamaları gerçekleştirebilecek noktalara ve hurda firmalarına iletmek oldukça mantıklı bir yatırım yapmak anlamına gelecektir. İletilen geri dönüşüm tesislerinde bilgisayar hurdaları özenli bir şekilde parçalara ayrılarak, türlerlerine göre ayrıştırılmaktadır. Ayrıştırma işlemlerinin sonucunda, ilgili geri dönüşüm fabrikalarına gönderilerek, fiziksel ve kimyasal işlemlere tabilir tutulmaktadır.

Bilgisayar Hurda Fiyatları
Bilgisayar hurda fiyatları hakkında doğrudan standart bir fiyatlandırma yapabilmek mümkün değildir. Hurda bilgisayarın güncelliği ve içerisindeki parçaların işlevselliği fiyatlandırmayı etkilemektedir. Emtia borsa fiyatlandırmaları üzerinden biçilen fiyatlandırmalar da bunda etkilidir. Emtia borsası dolar, euro gibi dövizler üzerinden ilerleyen bir sisteme sahip olduğundan, Türk lirasında gerçekleşen  Bu nedenle elinizdeki hurda bilgisayarın maddi ederi hakkında bilgi almak istiyorsanız, bilgisayar hurdası alan bir firma ile iletişime geçmeniz sağlıklı olacaktır.

Hurdacınıl Bul platformu kapsamında bulunan güvenilir firmalar ile, hurda bilgisayarınızı güncel değeri üzerinden kolay bir şekilde satabilirsiniz. Konumunuza yakın ve satacağınız materyale uygun firmaya sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için sitemizi ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları