hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

2. El Konteyner Fiyatları

Hurda taşımak için 2.el konteyner fiyatları, son zamanlarda sektör içerisinde en çok araştırılan konular arasında varlığını göstermektedir. Bu nedenle her ihtiyaca uygun geniş bir fiyat skalası oluşmaktadır. Hurda taşımak için 2.el konteyner fiyatları konusuna detaylı bir şekilde geçmeden önce konteyner nedir, konteyner çeşitleri nelerdir gibi temel birkaç konudan bahsedeceğiz.

Genellikle deniz, demiryolu ve karayolu taşımacılığında gonderilerin güvenle taşınmasını sağlayan büyük depoloma ünitelerine konteyner denmektedir. Diğer bir ifade ile çok büyük hacimli taşıma sistemleri olarak tanımlayabiliriz. Günümüzde konteynerlerin kullanımı alanı sayısızdır.  Konteynerler imal edildiği malzemelere göre farklılık göstermektedir. Piyasada genel olarak kullanılan, alım ve satımı yapılan konteynerların çoğu demir, alüminyum ve çelik ağırlıklıdır. Bazı alanlarda plastikten yapılma konteynerler de kullanılmaktadır. Belediyelerin kullanmakta olduğu çöp konteynerleri metalden oluşmaktadır. Konteynerlerin kullanım alanları çok geniştir. Konteynerler hem uluslararası deniz ticaretinde hem de demiryolu taşımacılığında büyük öneme sahiptir. Fabriklarda veya büyük şantiyelerde, işçilerin konaklaması ve kişisel ihtiyaçlarını giderecek bir alana sahip olması için ev tipi konteynerlar da mevcuttur. Zor arazi ve iklim koşullarında acil ve hızlı yerleşimler için barınma ve diğer tüm ihtiyaçların giderilmesi konteyner yardımıyla sağlanabilmektedir.

Konteyner Çeşitleri Nelerdir?

Düz Raf Konteyner: Düz bir raf yapmak için katlanabilen kenarlara sahiptir. Uç duvarlar, yükün emniyete alınmasına izin verecek kadar sağlamdır, bu nedenle ağır makineler, raylar üzerindeki araçlar, büyük makaralar ve inşaat malzemeleri gibi büyük boyutlu malların nakliyesi için idealdirler. 45 metrik tona kadar kargo taşımaya uygundur.
Üstü Açık Konteyner: Üstü açık bir nakliye konteyneri, tamamen çıkarılabilen dönüştürülebilir bir tepeye sahiptir. Yüksek hacimli bitmiş ürünler gibi aşırı yüksek ve kapıdan kolayca yüklenemeyen kargolar için uygundur.

Çift Kapılı Konteyner: Nakliye konteynerinin her iki ucunda kapılar bulunan bu konteyner tipi aynı zamanda “tünel konteyneri” olarak da bilinir. Çift kapılı konteynerler, malların hızlı bir şekilde yüklenmesi ve boşaltılması için son derece yararlıdır ve çelik ve demir gibi mallar için daha da geniş bir alan sağlarlar.
Açık Konteyner: Açık kenarlı konteynerler, genel amaçlı nakliye konteynerlerine çok benzer, tek fark, kapıların yandan da tamamen açılabilmesidir. Bu özellik, malzemelerin yüklenmesini ve boşaltılmasını kolaylaştıran çok daha geniş bir alana ve erişim sağlar. Açık yan nakliye konteynerleri genellikle 6 metre veya 12 metre boyutlarındadır. Normal kapılardan geçemeyen ekstra büyük ürünler için yeterli alan sağlar.
Yarım Yükseklik Konteyner: Yarım boy nakliye konteynerleri, ağır ve yoğun dökme yükleri taşımak için tasarlanmıştır. Bunlar kömür ve taş gibi malların taşınması için iyidir, bu nedenle madencilik endüstrisinde kullanım için mükemmeldir. Yarım yükseklikteki konteynerler düşük ağırlık merkezine sahiptir, bu nedenle daha uzun konteynerlere göre daha ağır yükleri daha iyi idare edebilirler, bu da onları çok yönlü hale getirir ve zorlu endüstriyel ortama dayanacak kadar sağlamdır. Yarım yükseklikte konteynerlerin yüklenmesi ve boşaltılması da kolaydır.
Takas Gövde Konteyner: Takas gövdeleri, karayolu ve demiryolu için kullanılan değiştirilebilir konteynerlerdir. Avrupa’da yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Takas gövdeleri, çeşitli malların nakliyesi için uygun hale getiren dönüştürülebilir bir tepeye sahiptir. Takas gövdeleri üst köşe bağlantı parçalarına sahip olmadığından ve istiflenemediğinden, bunlar yalnızca kara tabanlı nakliye ile sınırlıdır.
Hurda-taşımak-için-2.el-konteyner

Hurda Taşımak İçin 2.El Konteyner Fiyatları ve Hurda Taşıma Konteyneri Nedir?

Hurdaların taşınmasına uygun olan tüm konteynerlara hurda taşıma konteyneri denmektedir. Hurdaların geri dönüşüm tesislerine doğru şekilde taşınması önemlidir. Hurda taşımasında ortaya çıkan her türlü sorundan korunmak amacıyla, nakliye yapılacak hurdanın uygun bir konteyner ile geri dönüşüm tesisine taşınması önemlidir.  Örneğin ağır metal hurda parçaları, yanlış boyutta bir metal hurda taşıma konteynerine yüklenirse veya yükleme işlemi yanlış bir şekilde yapılırsa, konteynerin zeminine ve duvarlarına zarar verebilir. Ayrıca doğal olarak metal hurda taşınmasına yarayan konteynerlerde radyoaktif madde içeren atıkların taşınması yanlış ve olanaksızdır.
  • Metal hurda taşıması gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları şunlardır;
  • Metal hurda genellikle standart kuru yük konteynerlerinde sevk edilir.
  • Metal hurda, üstü açık bir konteynırda gönderilebilir fakat bu durumda nakliyecinin bu duruma onay vermesi gerekmektedir.
  • Dökme metal hurdalar için, hurdanın niteliğine ve şekline bağlı olarak konteyner duvarları ve zemini kontrplak veya benzeri ile korunmalıdır.
  • Hurda, konteynere yatay bir pozisyonda, örneğin bir bob cat vasıtasıyla yüklenmelidir.
  • Kargo, taşıma sırasında hareket edemeyecek şekilde yüklenmeli veya emniyete alınmalıdır. Konteyner azami yükü aşılmamalıdır.
  • Konteynerin boşaltılması da yatay bir pozisyonda yapılmalıdır. Konteynerin boş metal hurdaya devrilmesi konteyner tabanına ve yan duvarlarına zarar verir.
  •  

Hurda Taşımak İçin 2.El Konteyner Fiyatları

Konteyner fiyatları ürünün yapıldığı malzemeye ve boyutlarına göre değişmektedir. Ortalama olarak fiyatları 500 ile 3000 euro arasında değişmektedir. Fiyatlamanın değişmesini sağlayan etkenlerden bir diğeri ise menşei ülkedir. Ayrıca yapıldığı ülkeye, yılına ve kullanılan malzemenin niteliğine göre de fiyatları değişiklik göstermektedir.

  WHATSAPP
ARA      

İSTANBUL HURDACI
Hurda demir        
Hurda bakır         
Hurda alüminyum
Hurda kablo         
Hurda sarı            
Hurda çinko          
Hurda kurşun 
      
hurda fiyatları
Hurda demir fiyatları        
Hurda bakır fiyatları         
Hurda alüminyum fiyatları
Hurda kablo fiyatları         
Hurda sarı fiyatları            
Hurda çinko fiyatları         
Hurda kurşun fiyatları